Breda's Museum komt in de knel met bruikleen

Auteur: door Edine Wijnands edine.wijnands@bndestem.nl |   zaterdag 02 juli 2011 | 07:34 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 02 juli 2011 | 09:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BREDA - De kans dat Breda's Museum in de toekomst nog expositiestukken van andere musea in bruikleen kan krijgen, is klein.
Dat vreest de Stichting Cultuurbelang Breda's Museum. Dat is de organisatie die de eigenaars van de Bredase museumcollecties vertegenwoordigt.

In de toekomstvisie voor het museum, Museum@Breda, wordt voorgesteld om straks het beheer van de collecties los te koppelen van de publieksfunctie. Het beheer wordt de verantwoordelijkheid van de gemeente. De exposities worden straks ingericht door een club mensen die, doordat het beheer bij de gemeente ligt, geen invloed hebben op de samenstelling van die collecties. Zij kunnen wel vragen of ze stukken mogen gebruiken voor hun eigen tentoonstellingen. "Maar ze zijn niet vrij om andere musea stukken in bruikleen aan te bieden", zegt Frank de Ruijter van Cultuurbelang. "Epositiesamenstellers zijn soms freelancers die speciaal voor een tentoonstelling worden ingehuurd en verder niets met het museum te maken hebben. Dat leidt ertoe dat de Bredase expositiesamenstellers geen relaties kunnen opbouwen met andere musea. De kans dat die hun eigen kostbare collectiestukken uitlenen aan Breda is dan klein."

De stichtingen die de collecties van Breda's Museum bezitten zien onder meer daarom niets in de loskoppeling. Zoals ze ook al eerder lieten weten zich sowieso zorgen te maken over de toekomst van hun bezit als het beheer de verantwoordelijkheid van de gemeente wordt. De collectie-eigenaars wachten de komende discussies over Museum@Breda dan ook in spanning af. "Dan gaat het ons vooral om het collectie-deel van het verhaal. Voor het overige staan wij niet negatief tegenover de inhoud van het rapport", zegt De Ruijter.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het is te triest voor woorden dat ons cultuur historisch erfgoed in handen ligt van de slechtste wethuder die Breda in de afgelopen decennia heeft gekend. Willems heeft geen enkel besef bij de historie van Breda en heeft geen enkele binding met de stad of haar bewoners, anders dan dat hij hier tegenwoordig woont. En juist deze man moet, niet gehinderd door enige kennis van zaken, met een reddingsplan komen voor een instituut dat in de eerste instantie onder zijn verantwoordelijkheid de nek om is gewrongen.
Arjan - 02-07-2011 | 11:14

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening