De bouw begint in januari, De Mandt moet er voorjaar 2012 staan. Er is al de nodige vertraging opgelopen met de bouw. foto Gemeente Breda
Mfa De Mandt in Teteringen gaat basisscholen de Wegwijzer en de Springplank, bibliotheek, kinderopvang, sportzaal en jongerenruimte herbergen.
Teteringen krijgt er met de nieuwbouw van Vinex-wijken (Om de Haenen, Waterdonken, Meulenspie, Boswonen en Bouverijen) twee grote accommodaties bij: mfa De Stee tussen de St. Josephstraat en het Zuringveld aan de oostkant van de Oosterhoutsweg en mfa De Mandt aan de Espakker, aan de westkant. De Stee is inmiddels in aanbouw. In dit complex komen basisschool Helder Camara, kinderopvang van Kober, een sportzaal en buurtcentrum 't Web, dat nu nog aan de Scheperij zit.
De boerderij Rombouts die op dit moment wordt gerestaureerd, wordt bij De Stee getrokken. De Stee moet er na de zomer 2011 staan. Complex De Mandt gaat de basisscholen de Wegwijzer en de Springplank, de bibliotheek, kinderopvang van Kober, een sportzaal en een jongerenruimte huisvesten. De Mandt, een nog groter project dan De Stee, moet er voorjaar 2012 staan.
Bovenop De Mandt komen acht huurappartementen, met naast het complex nog een blok met naar schatting twintig huurflats en maisonnettes. Het zal nog een hele dobber worden om De Mandt op tijd klaar te hebben. De bouw heeft vertraging opgelopen. Zo ontstond eind 2009 discussie in het dorp over de verkeersafwikkeling, de groenvoorziening en de woningbouw bij De Mandt. Ook de hoogte van het complex, drie tot vier bouwlagen, viel verkeerd bij bewoners. Er werd op meer inspraak aangedrongen. De bouw van de woningen bleek een voldongen feit. Aan de omvang van het complex bleek evenmin nog te tornen, liet de toenmalige wethouder Henk Snier (PvdA) weten. De bouwcombinatie moest er tenslotte ook geld aan verdienen, met voldoende woningbouw. Inmiddels is een ontsluitingsroute naar De Mandt, dat grenst aan de nieuwbouw Waterdonken, aangelegd.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.







Sorteer reacties




















