Tekorten bij voedselbanken door crisis

Auteur: door Annemieke van Dongen |   vrijdag 10 september 2010 | 16:42 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 11 september 2010 | 09:23

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto ANP

Foto ANP

BREDA - De klanten van de Voedselbank in Breda krijgen al een paar weken geen toetjes meer.

Ook verse groenten ontbreken steeds vaker in het wekelijkse boodschappenpakket. "We moeten steeds harder rondbellen en -mailen om genoeg binnen te krijgen", zegt cöordinator Henk van Elewout van de Voedselbank. "Sinds het begin van de crisis zijn minstens zes bedrijven die ons spullen leverden failliet gegaan. Terwijl we er dit jaar zo'n vijftig klanten bij hebben gekregen."

Voedselbank Nederland meldde gisteren dat ze met steeds grotere tekorten kampt. Grote bedrijven trekken zich terug als gever. Door de crisis zijn ze gedwongen efficiënter te produceren, waardoor er minder overblijft. Ook de prijzenoorlog tussen supermarkten speelt een rol, denkt Van Elewout. "Ze kopen veel selectiever in en gooien dus minder weg."

Voedselbank Goed Ontmoet, met uitgiftepunten in de regio's Bergen op Zoom en Roosendaal, herkent het probleem niet zo. "Het is wel eens een week wat minder, maar ik mag niet klagen over wat we binnenkrijgen", zegt voorzitter Leo Meijer. "Vorige week nog 1200 liter erwtensoep. Die bewaren we tot de winter. Het magazijn staat behoorlijk vol met blikken."

Dat de voorraad ondanks de crisis op peil blijft, is volgens hem vooral te danken aan leveranciers in de regio, zoals tuinders. Die mist Voedselbank Breda in haar netwerk, zegt Van Elewout.

Wel maakt Meijer zich zorgen over het snel stijgend aantal mensen dat een beroep doet op de Voedselbank. "In januari hadden we 365 klanten, nu zijn dat er al 450. Elke week komen er nieuwe mensen bij. Die toename houden we angstvallig in de gaten."

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik denk dat bij de voedselbank eens beter gekeken moet worden naar de mensen die zich aanmelden. Een groot deel van de mensen melden zich aan uit gemak. Zo besteden ze minder aan boodschappen in de winkel. Stel je voor dat ze anders niet op vakantie zouden kunnen... Voor de mensen die de voedselbank echt nodig hebben is het nog steeds een goed iets.
René - 11-09-2010 | 17:43
Ik vind het erg voor de mensen die echt zo'n voedselbank nodig hebben.
En belachelijk van de mensen die er alleen maar van lopen te profiteren.
Als hun zich normaal zouden gedragen dan konden mensen die er echt gebruik van zouden moeten maken er ook echt gebruik van maken.
Maar er is 1 ding wat ik dus echt niet kan begrijpen.
Er word door zoveel mensen in Nederland geld gegeven aan giro 555.
Fantastisch dat deze mensen geholpen worden hoor ! daar niet van maar waarom storten deze mensen dat niet op een rekening van de voedselbank.
En dan bedoel ik een gezamenlijke rekening van alle voedselbanken bij elkaar in Nederland.
En dan moet er maar iets opgericht worden om dit te verdelen onder alle banken.
at - 11-09-2010 | 15:16
Mijn buren gaan ook iedere vrijdag naar de voedselbank en komen terug met 3 tassen boodschappen.Zijn z.g.n.gescheiden,2 uitkeringen,en 5 werkhuizen.Dit .is echt geen broodje aap verhaal maar ik weet zeker dat er een hoop volk rondloopt dat altijd van alle regelingen loopt te profiteren.Volgens mij zijn ze bij de voedselbank echt ziende blind.

jaja
jaja - 11-09-2010 | 11:56
allemaal commentaar van mensen die totaal niet weten waar ze over praten oke je hebt dan misschien een auto die zal je nodig hebben om naar je zwaar onderbetaalde werk te moeten kunnen,omdat men tegenwoordig voor je uitkering moet gaan werken en aangezien die maar ongeveer €1195,00 bruto is en van wat erover blijft alles moet betalen blijft er voor eten niet veel over,want de meeste kiezen denk ik toch wel om de rekeningen te betalen,en al die vooroordelen dat men het geld aan luxe dingen opmaakt is gelul,
meme - 11-09-2010 | 11:07
Voor mij blijkt duidelijk uit de reacties dat er mensen zijn die enkel uit frustratie een reactie plaatsen en uit hun uitlatingen blijkt tevens dat reaguurders volledig gespeend zijn van ervaringen om rond te moeten komen op/onder het bestaansminimum.
aha - 11-09-2010 | 10:54

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl