D66 op de bres voor sappelende StadsRTV

Auteur: door Nico Schapendonk |   dinsdag 07 september 2010 | 08:20 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 07 september 2010 | 08:35

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BREDA - Wil de lokale omroep StadsRTV floreren, dan zal de gemeentelijke bijdrage omhoog moeten.
Dat stelt de D66-fractie in de Bredase gemeenteraad.

In een brief aan burgemeester en wethouders schrijven de raadsleden Bart Vos en Reginald Kluijtmans dat ze hebben geconstateerd dat StadsRTV (met 'moeder' BRTS) minder krijgt dan het wettelijke 'streefbedrag' van 1,30 euro per woonruimte. Dat zou voor Breda op ruim 105.000 euro komen, maar de BRTS krijgt slechts een halve ton subsidie, hebben Vos en Kluijtmans uitgerekend. Ze vragen zich daarom af of de bijdrage niet omhoog moet.

De democraten vinden dat StadsRTV een waardevolle bijdrage levert aan het Bredase media-aanbod. Ze baseren zich daarbij op een NHTV-onderzoek dat in opdracht van de omroep is gedaan. Daaruit blijkt dat 65 procent van de Bredanaars bekend is met de programma's van StadsRTV en met regelmaat als kijker en/of luisteraar programma's volgt.

Raadslid Vos is zich óók bewust van de problemen die er vroeger waren bij de BRTS. "Maar er is het een en ander veranderd. Nu moeten nieuwe mensen nieuwe kansen kunnen krijgen", zegt Vos.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@H - 07-09-2010 | 13:04

Niets, maar dan ook niets kan iemand in de weg staan om ook maar een beetje fatsoen te tonen en op zijn minst iets van een ontvangstbevestiging te sturen.
Dat fatsoen kent stadrtvbreda duidelijk niet, en dat hoor ik ook van anderen.
Als er al geen budget is voor een ontvangstbevestiging of voor fatsoen, is er zeker geen bestaansrecht, en derhalve is opdoeken de enige en juiste oplossing. Beter dan er weer maar onbeperkt gemeenschapsgeld er in blijven storten, zoals d66 duidelijk graag ziet gebeuren.
Gerrit_1(de echte) - 07-09-2010 | 14:57
@Gerrit_1(de echte): sterk argument hoor. Omdat jij toevallig niet gehoord wordt daar (misschien wel door een tekort aan mogelijkheden door een beperkt budget....?) moet ze maar opdoeken. Samenvattend noem je dat een egoïstisch argument. Misschien moeten die arrogante en verwaande eigenheimers van D66 ook jou maar eens komen zoeken....
H - 07-09-2010 | 11:39
Volgens mij speelt dit probleem bij minimaal 50% van de lokale omroepen... Geld tekort, kwaliteit te laag, en slechts een zeer beperkt deel van de programma's / diensten hebben bestaansrecht.

@Martin van Kampen : Erg makkelijk het opsommen van geldbedragen, maar je wekt onterecht een beeld dat het met geld op te lossen is. (Naast het feit dat je met 60.000 euro per jaar volgens mij wel erg vrijgevig bent met je salaris, zeg je hiermee dus dat iedere omroep die het anders doet verkeerd bezig is, en ontbeert volgens mij zelf aan detail-kennis over dit onderwerp (hoeveel fulltimers heeft bijvoorbeeld radio 8FM / Hollandio, en idem bij verschillende goede lokale omroepen).)
Het begint volgens mij met een gefundeerde basis qua bestaansrecht, veel lokale (publieke) media jagen een 24-uur per dag programmering na, met zowel radio / tv / teletekst / internet, terwijl vaak maar 1-2 radioprogramma's, de kabelkrant, en misschien 1 tv-programma goed bekeken worden. De (financiele en kwaliteits) problemen beginnen pas als men "de lat" te hoog legt, door de ambitie een 24-uurs-format voor alle onderdelen na te streven. En iedere lokale omroep vind telkens het wiel opnieuw uit, en onderlinge samenwerking tussen lokale (publieke/lokale) omroepen is vrijblijvend.
A-berg - 07-09-2010 | 10:43
he naamgenoot, als er niemand reageert op en mail van jouw dan moeten ze ophouden te bestaan? lekker figuur ben jij. ik vind het goed dat de gemeentenraad dit uitpluisd
Gerrit_1 (de neppert) - 07-09-2010 | 00:16
Stadsrtv Breda kan wat mij betreft opdoeken. Er werken daar mensen zonder enige vorm van fatsoensbesef.

Ik heb aan stadsrtvBreda een mail gezonden, met daarin het verzoek om eventueel enige aandacht te schenken aan onze stichting. De harleydag was daar een uitgesproken gelegenheid voor.

Nu snap ik best dat men niet te pas en te onpas al die verzoeken maar inwilligt. En daar heb ik ook alle begrip voor.

Waar ik echter geen begrip voor op kan brengen is het volgende. Ik heb in dat mailtje volledige tekst en uitleg gegeven over het doel van onze stichting, wat wij doen, waarom wij dat doen en wat wij daarmee proberen te bereiken. Ongeveer 3 kantjes als je het op papier moet zetten dus.

Welnu, niemand, maar dan ook werkelijk niemand bij StadsRTVBreda heeft blijkbaar het fatsoen in zijn/haar donder om ook op wat voor manier te reageren. Geen enkel reactie heb ik van deze zelfingenomen kliek mogen ontvangen. En ook op de Harleydag Breda schitterde die lui door afwezigheid, iig bij onze stand.

Die bijdrage moet dus niet omhoog, maar drastisch omlaag. Reduceren tot nul dus. Niet vreemd overigens dat het uitgerekend d66 is die zich om deze club arrogante en verwaande eigenheimers bekommert. Soort zoekt soort zullen we maar zeggen.
Gerrit_1(de echte) - 06-09-2010 | 17:59

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl