Broeder met enkele Haïtiaanse adoptiekinderen in Zundert. FOTO Riet Pijnappels.
Broeder Gerard heeft het druk met handen schudden zaterdagmiddag in Zundert. Foto's Riet Pijnappels
Broeder Gerard schudt veel handen tijdens zijn receptie in Zundert. FOTO Riet Pijnappels.
ZUNDERT- Het was een gelukkige broeder Gerard, die zaterdagmiddag op het terras van café 't Anker in Zundert vele vrienden verwelkomde. Veel mensen, waaronder oud-profwielrenner Rinie Wagtmans uit Rucphen, hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging om de monnik, die hele zware maanden achter de rug heeft op HaÏti, de hand te komen schudden.
Zie ook:
De broeder leeft al jaren in dat Midden-Amerikaanse land en was er ook er ook vorig jaar tijdens de zware aardbeving . De monnik bestuurt er onder andere een weeshuis. In Nederland, maar vooral in West-Brabant, werd veel geld ingezameld om zijn projecten na de aardbeving weer op te kunnen zetten. Veel mensen lieten weten liever geld te geven aan de broeder dan aan het algemene inzamelingsnummer, Giro 555. Uiteindelijk leverde de inzamelingen 8 ton op voor de projecten van de broeder op.
Op de bedank-middag was er koffie, bier, soep en aardbeienwafels met slagroom, maar alles was keurig betaald door vrijwilligers, zo verzekerde de broeder. Afgelopen week zijn er tientallen telefoontjes bij de abdij binnengekomen, van mensen die bang waren dat het feestje betaald werd van donaties.
Lees maandag een uitgebreid verslag in BN DeStem.
Bekijk een filmpje uit 2009 over de aardbeving in Haiti:
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.




























