Een rijk leven voor een tientje

Auteur: door Chris Stadhouders |   vrijdag 30 juli 2010 | 07:42 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 30 juli 2010 | 08:34

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Erna Smeekens en Caroliene van Rooy zijn klaar voor de lancering van hun initiatief Tientjes. De organisatie wil dat mensen hun eigen kwaliteiten gebruiken om een bestaan op te bouwen. Op 10 oktober is er een symposium op het Prinsentuin College. foto Else Loof/het fotoburo

Erna Smeekens en Caroliene van Rooy zijn klaar voor de lancering van hun initiatief Tientjes. De organisatie wil dat mensen hun eigen kwaliteiten gebruiken om een bestaan op te bouwen. Op 10 oktober is er een symposium op het Prinsentuin College. foto Else Loof/het fotoburo

BREDA - Nog geen jaar geleden zat Erna Smeekens als alleenstaande moeder met een bijstandsuitkering opgebrand thuis in Breda.

Op een dag besloot ze dat het zo niet langer kon. Samen met lotgenoten Caroliene van Rooij en Ivonne Meeuwsen, bedacht ze het initiatief 'Tientjes'.

Voor een tientje per jaar kunnen mensen met een laag inkomen zich aanmelden op de website van de organisatie. "Het doel is dat mensen hun eigen passie gaan gebruiken om verder te komen in de wereld", vertelt Smeekens. "Je kunt op onze site een pagina aanmaken waarop je jezelf laat zien en reclame maakt voor de dienst die je aanbiedt." Het project moet mensen aansporen om weer actief in het leven te staan. Voorwaarde is wel dat alles wat aangeboden wordt een tientje kost." Zo kun je ook langzaam een eigen bedrijfje opzetten en van je passie je beroep maken." Ook bieden ze mensen de kans om workshops en lezingen te volgen over zaken als financiën en zelfontplooiing. Veel van die lezingen zijn normaal gesproken te duur voor mensen met een kleine beurs. Dankzij de vele maatschappelijke instanties die het initiatief steunen, kan dit nu worden aangeboden voor één of enkele tientjes. Smeekens: "Vaak krijgen mensen die niets hebben het gevoel dat ze niet meer bestaan. Wij willen laten zien dat iedereen een kans heeft, dat niets onmogelijk is." Bij de gemeente Breda kregen ze al snel lucht van het initiatief. Dankzij een gemeentelijke subsidie kunnen de twee zich nu een jaar lang volledig richten op het landelijk opzetten van de organisatie. In september gaan Erna en Carolien officieel van start in Breda, Ivonne begint op hetzelfde moment een afdeling in Arnhem. Op 10 oktober staat er een symposium op de agenda in het Prinsentuin College in Breda. "Dat is het evenement waar we 'Tientjes' echt op de kaart willen gaan zetten. Veel bedrijven en instanties zien de kracht van ons initiatief en bieden belangeloos hun diensten aan." Ook vanuit de landelijke politiek wordt het initiatief met veel interesse gevolgd. De organisatie hoopt in de toekomst in het hele land actief te zijn.

www.tientjes.net

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl