Start verbouwing NAC vertraagd

Auteur: door Berry van der Heijden |   dinsdag 18 mei 2010 | 07:42 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 18 mei 2010 | 09:45

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het NAC- stadion. Foto Johan van Gurp/archief BN/Destem

Het NAC- stadion. Foto Johan van Gurp/archief BN/Destem

BREDA - De verbouwing van het NAC-stadion mag pas beginnen als politie en brandweer het veiligheidsplan hebben goedgekeurd.
Met die restrictie heeft de gemeente Breda de bouwvergunning afgegeven. Volgens NAC is het veiligheidsplan gisteren afgeleverd, maar de gemeente zegt het nog niet te hebben ontvangen.

Omdat het plan eerst moet zijn goedgekeurd kan deze week nog niet begonnen worden met de verbouwing van het stadion, zoals de club had aangekondigd. "We beginnen wel met het eerste sloopwerk. De start van de echt grote verbouwingswerkzaamheden staat 7 juni gepland", vertelt NAC-woordvoerder Willem Reijn. Dat betreft onder meer de overkapping van de grachten aan de korte zijden van het stadion. Hierdoor komen er 1250 stoelen bij en gaat het totaal aan plaatsen van 17.750 naar 19.000.

Voor de klus heeft hoofdaannemer Sprangers zes weken uitgetrokken. "De oplevering is voorzien op 23 juli. Dat is twee weken voordat het voetballen weer begint", aldus de woordvoerder. Vanwege de veiligheid mogen tijdens wedstrijden geen bouwmaterialen rondslingeren. Dat heeft de club tot dusver bij de verbouwingen, waarvoor NAC 11,5 miljoen van de gemeente leent, ruim een miljoen extra gekost.

Hoe lang de goedkeuring van het veiligheidsplan op zich laat wachten is niet duidelijk. "Dat kan dagen zijn, maar ook weken. Het is aan politie en brandweer", zegt een woordvoerder van de gemeente. In ieder geval moet het binnen zes weken na het verstrekken van de bouwvergunning, 4 mei, zijn goedgekeurd. Maar ook de KNVB eist een goedgekeurd veiligheidsplan omdat NAC anders geen licentie krijgt voor het nieuwe seizoen.

De gemeentewoordvoerder verbaast zich erover dat het verbouwingsschema al op de week is ingevuld. "Het veiligheidsplan moet toch echt zijn goedgekeurd." De sloopwerkzaamheden die morgen beginnen zijn volgens hem zo kleinschalig dat daar niet eens een sloopvergunning voor nodig is. Volgens NAC is het plan gisteren bij de gemeente aangeleverd, maar daar is het nog niet geregistreerd.

In het veiligheidsplan staat beschreven hoe supporters in noodgevallen veilig geëvacueerd kunnen worden.

De bouw van de derde verdieping op het hoofdgebouw kan pas op zijn vroegst volgend jaar beginnen. "B en W eisen eerst een financiële en technische onderbouwing, want het moet binnen het totale budget van 11,5 miljoen euro gebeuren. Dat redden we dit jaar niet en dat is een tegenvaller."

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Willem twee '........waarom afbreken dat doen ze wel in Tilburg als het geld op is
Nac - 18-05-2010 | 21:45
Waarom verbouwen ,ze doen het er maar mee,wie gaat dat betalen de gemeente die miljoenen te kort komt of de club die geen geld heeft,het is toch te zot om over te praten.
Ga toch fietsen... - 18-05-2010 | 20:23
Van mij mogen ze dat stadion afbreken.
Willem Twee - 18-05-2010 | 20:19
laat N A C doen waar het goed in is zo veel mogelijk winnen
succes gewenst door toon
toon van tilburg - 18-05-2010 | 19:37
@ Ivo

Volgens mij liggen de bouwplannen van de gemeente allang klaar en is het aan NAC om op tijd een veiligheidsplan in te dienen.
En dat blijkt nu pas klaar te zijn!! Niet te geloven.

Ik zou daarom zeggen, Ivo: richt je pijlen op NAC!!!!

En wees de gemeente eens dankbaar in plaats van altijd maar op de automatische piloot de ambtenaren te beledigen. Dat doe je maar op de BSiderats.nl.
Je bijt de hand die jou voed, want vergis je niet: NIET NAC stopt meer dan 10 miljoen in dat stadion, maar de Gemeente Breda!!! En dat in deze barre tijden.
Avondje - 18-05-2010 | 13:19

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening