Oudheid remt upgrade

Auteur: door Leo Nierse |   dinsdag 16 maart 2010 | 19:17 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 16 maart 2010 | 19:23

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BREDA - De 'medebestemming archeologie' in het ontwerp-bestemmingsplan Emer-Hintelaken is een blok aan het been van de daar gevestigde bedrijven.
Het remt de nagestreefde upgrading van dit verkommerde industrieterrein tussen Haagse Beemden en Hoge Vucht.

Dat schrijft de Kamer van Koophandel, mede namens Bedrijvenvereniging De Mark, aan het Bredase stadsbestuur.

Dat er mogelijk waardevolle archeologische zaken in de bodem van de Markoevers zitten, is de Kamer te vaag. De ondernemers van de bedrijvenzone zouden nu niet weten 'waar ze aan toe zijn', als ze in uitbreiding willen investeren.

Krachtens de huidige (landelijke) regeling moeten bedrijfseigenaren eerst op eigen kosten laten onderzoeken of er archeologisch iets waardevols in hun grond zit en óf ze dus überhaupt al mogen uitbreiden. Zo'n onderzoek loopt al snel op tot zevenduizend euro en dan is er nog helemaal niets gebouwd. Volgens de Kamer loopt tweederde van de ondernemers tegen deze makke aan. Zij vindt dat, zeker in de huidige crisis, 'funest voor de dynamiek van het bedrijventerrein', omdat de ondernemers nu 'niet of niet snel kunnen uitbreiden om zo de kansen in de markt te benutten en de toekomst van hun bedrijf zeker te stellen'.

De Kamer van Koophandel draagt ook een oplossing aan. De gemeente zou zelf in kaart moeten brengen, op welke plaatsen in het totale plangebied Emer-Hinterlaken archeologische 'waarden' aanwezig zijn en waar niet. Volgens de Kamer valt dat 'steekproefsgewijs' vast te stellen. Vervolgens 'kan voor deze locaties exact bepaald worden, wat en hoe er wel of niet gebouwd mag worden'. En als zou blijken dat zulke plekken hier helemaal niet zijn, dan mag van de Kamer die lastige frase over 'medebestemming' meteen helemaal uit het ontwerp worden geschrapt.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl