CDA mag mee doen, PvdA in de oppositie

Auteur: door Nico Schapendonk |   maandag 15 maart 2010 | 07:59 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 14:45

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BREDA - Het CDA mag verder praten met VVD, D66 en GroenLinks over deelname aan een nieuwe coalitie in Breda. Daarmee valt als vanzelfsprekend het doek voor de PvdA. Tenslotte wil de liberale lijsttrekker Klaas Dijkhoff verder met een college dat gevormd wordt door maximaal vier partijen en dat betekent dat er één tot de oppositie veroordeeld wordt. "We hebben open en serieuze gesprekken met de PvdA gevoerd, maar de VVD constateert dat er sneller met het CDA tot overeenstemming kan worden gekomen, dan met de PvdA", zei Dijkhoff zaterdag.
Toch wekt de liberale voorman de indruk dat de keuze voor een groot deel op gevoel en intuïtieis gebaseerd. Dijkhoff: "Er is geen concreet punt te noemen waarop de gesprekken met de PvdA vastliepen. Over heel veel zaken zijn we het namelijk wel eens. Alleen kwam uit de gesprekken het beeld naar voren dat we gewoon beter verder kunnen gaan met het CDA."

De christendemocratische voorman André Lips is blij dat het CDA 'voorlopig in beeld is'. Waarom juist zijn partij is gekozen is ook voor hem moeilijk te beantwoorden: "We hebben altijd een goede relatie gehad met de andere partijen. Misschien dat die verstandhouding ons net dat kleine duwtje heeft gegeven dat we nodig hebben om door te kunnen. Maar het kan ook zijn dat we inhoudelijker toch wat dichter bij VVD, D66 en GroenLinks zitten dan de PvdA."

Informateur Helmi Huijbregts gaat nu verder als formateur van een nieuw college. Zelf praat ze overigens liever over 'procesbegeleider'.

Dijkhoff zegt niet wanneer er een eindresultaat moet liggen. "Maar we willen het tempo er wel inhouden", zegt de VVD-lijsttrekker. "We hebben niet veel tijd om opgelucht te zijn, want we moeten snel grip krijgen op de problemen die ons en de stad nog te wachten staan."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@antoon

aan wie zou jij je belastinggeld toevertrouwen.... de theedrinkers of de alcoholici?
borrel - 15-03-2010 | 14:45
@laatsteman
Regentesk is Klaas Dijkhof die geen argument kan geven om niet met Marja Heerkens door te gaan, maar dit samen met Boelema vooraf al bekonkeld heeft.
Het punt is gewoon dat Marja Heerkens een hele sterke vrouw is, die bovendien ergens voor staat. Dat heeft BB (Brokkenmaker Boelema) liever niet. Willems, de elitaire big spender voor cultuur, evenmin

Jammer voor Breda, de klok wordt gigantisch teruggedraaid!

nieuwe regenten - 15-03-2010 | 14:35
@laatsteman: Dat is een hele aparte redenering. Dus stel dat de linkse partijen landelijk een regering zouden vormen en de hypotheekrenteaftrek zouden beperken, de vermogensbelasting zouden verhogen, een belastingschijf van 60% voor de hoogste inkomens invoeren, enzovoorts; dan zou de VVD blij zijn dat zij dat niet hoefden te doen?

Politiek is nog steeds een kwestie van keuzes maken. Ik denk dat Marja heel graag aan het roer had gestaan om zo veel mogelijk sociaal beleid te redden, in plaats van blij te zijn dat een ander het afbreekt.
Johan - 15-03-2010 | 14:29
@nieuweregenten

Ik denk dat je de uitslag van de verkiezingen niet helemaal begrijpt. Het grote verlies voor de PvdA en de winst voor VVD, D66 en Groenlinks maakt duidelijk wat de inwoners willen én hoe ze tegen de afgelopen 4 jaar aankijken. Niets voor niets neemt de grootste partij, net als de PvdA overigens in 2006 deed, het initiatief om een coalitie te vormen. Dat een lijsttrekker als Marja Heerkens veel stemmen binnenhaalt is minder relevant dan het verlies van 3 zetels. Er moet nu een aantal pijnlijke bezuinigingsmaatregelen genomen worden, de partijen op links moeten juist blij zijn dat ze die niet op hun conto geschreven krijgen.
laatsteman - 15-03-2010 | 13:22
van je vrienden moet je het hebben. Misschien gaat nu de kast met lijken open
snoes - 15-03-2010 | 12:28

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl