Kindercarnaval dankzij W-groep Bavel

Auteur: door Liesbeth de Jong |   dinsdag 09 februari 2010 | 07:58 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 09 februari 2010 | 08:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Bavelse W-groep organiseert sinds jaar en dag het kindercarnaval in 'de Haay'. Van links naar rechts de heren Tielen, Diepstraten, Hereygees, Van Gorkum, Bink en Luyten. foto Edwin Wiekens/het fotoburo

De Bavelse W-groep organiseert sinds jaar en dag het kindercarnaval in 'de Haay'. Van links naar rechts de heren Tielen, Diepstraten, Hereygees, Van Gorkum, Bink en Luyten. foto Edwin Wiekens/het fotoburo

Bavel - Basisschoolkinderen uit Bavel vieren carnaval in 'de Haay'. Dat is een gegeven. Sinds jaar en dag organiseert de W-Groep daar het kindercarnaval op zaterdag-, maandag- en dinsdag avond. "Och, dat doen we al zolang, al sinds we bestaan en dat is bijna 25 jaar", zegt de voorzitter van Stichting de W-groep Nieuw- Ginneken J. Tielen.
Ruim 300 kinderen per avond worden er verwacht. De W-groep beheert het gemeenschapshuis 'de Haay' op de Bavelse Hei het hele jaar. Elke middag zijn er activiteiten voor voornamelijk AOW'ers, zoals biljarten, kaarten of bloemschikken. Fameus is de maandelijkse bingo. "Als de sirene gaat op de eerste maandag van de maand, dan weet je het is bingo op de Haay", lacht secretaris L. Diepstraten.

De W-Groep, die voor het merendeel uit 70-plussers bestaat, kijkt altijd uit naar het kindercarnaval, vertelt Tielen. Het gaat ze niet om het geld, de W-groep verdient er niks aan. Met pijn in hun hart hebben ze dit jaar de consumpties met tien cent moeten verhogen. Een glaasje drinken of een snoepzak kost nu zestig cent. "In voorgaande jaren betaalde de gemeente onze energierekening, maar dat is voorbij", zegt Diepstraten.

Om uit de kosten te komen, zijn de prijzen iets verhoogd. De heren verwoorden hun motivatie duidelijk: "We vinden het leuk, en je blijft toch een beetje als oudere meedoen", zegt Tielen.

Ze zijn zich bewust van de verantwoordelijkheid over de grote groep kinderen "en die nemen we zeer serieus".

De ouders komen de kinderen brengen en ze mogen pas naar huis als de ouders ze persoonlijk komen ophalen.

De controle is superstreng. "Als er iets gebeurt is het kindercarnaval voorbij", legt Diepstraten uit.

Elke avond zijn er twaalf vrijwilligers van de W-groep aanwezig om het feest in goede banen te leiden.

De aardigheid en dankbaarheid van de ouders doet goed. "Och je bent wel een beetje afgewerkt tegen tien uur, maar dan ben je blij dat je het weer gedaan hebt", weet Tielen. "We zien alle kinderen alsof het onze eigen kleinkinderen zijn", vult Diepstraten aan. "En we behandelen ze ook zo."

Wel met een strenge hand, de kinderen mogen nergens opklimmen en rommel maken is ook verboden. "We moeten het ook allemaal zelf schoonhouden en dat is best een klus op onze leeftijd", zegt Tielen. Maar zolang 'de Haay' er is, blijft het kindercarnaval in Bavel bestaan. "Hier wordt de kiem gelegd voor de latere carnavalsvierders", zegt Diepstraten.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl