Verkoop vuur- werk mag nu

Auteur: door Hélène Schenk |   maandag 11 januari 2010 | 23:56 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 12 januari 2010 | 00:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
PRINSENBEEK - Tuincentrum Schalk aan de Mastlanddreef in Prinsenbeek heeft toestemming voor de opslag en verkoop van maximaal 7000 kilo consumentenvuurwerk.
Sinds 6 januari beschikt eigenaar Jan Schalk over de verkoopvergunning. Dat was de laatste die hij nodig had. Hij had al een opslag-, een bouw- en een milieuvergunning en er moest vrijstelling worden verleend van het geldende bestemmingsplan. Sinds 2005 is Schalk er mee bezig geweest. Dat jaar diende hij een verzoek in bij de gemeente om vuurwerk te mogen verkopen. Was een wens van de klanten, verklaart hij. In juni werd dat verzoek afgewezen, maar twee jaar later had hij naar eigen zeggen een 'mondelinge toezegging' op zak. Dus Schalk ging bouwen. Alle materialen lagen er en de vloer was al gestort, maar toen gooide de provincie roet in het eten. Die wilde geen vuurwerkverkoop in het buitengebied. Wetten en regels én het buitengebied van Prinsenbeek zijn nu gewijzigd en de gemeente heeft een mogelijkheid gevonden om Schalk behulpzaam te zijn. Op 30 december viel een dikke enveloppe in de bus. "Ik durfde hem eerst niet te openen, bang dat het een afwijzing zou zijn", zegt Schalk. De stilgelegde bouw wordt nu zo spoedig mogelijk hervat. Voor mei wil Schalk klaar zijn, zodat de gemeente de boel kan komen inspecteren.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening