Invoering OV-chipkaart voor studenten verloopt stroef

Auteur: door Tom Hayes t.hayes@bndestem.nl BREDA |   dinsdag 05 januari 2010 | 08:25 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 23 januari 2010 | 01:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto GPD

foto GPD

BREDA - Een kwartier heeft ze in de rij gestaan voor het oplaadpunt voor de Studenten OV-chipkaart op het station in Breda.

Maar net op het moment dat Carolien van Brakel aan de beurt is, begeeft het systeem het. Boos is de Bredase. "Ik heb al twee treinen gemist omdat ik mijn kaart nog moest opladen. En nu dit. Ik heb het helemaal gehad met die nieuwe kaart." Ze was niet de enige die dit overkwam. De landelijke invoering van de Studenten OV-chipkaart verliep gisteren niet geheel vlekkeloos.

Bij de oplaadpunten moeten studenten hun nieuwe kaart activeren, zodat ze het recht krijgen door de week of in het weekend gratis te reizen. "Tot twaalf uur ging alles prima", zegt Charlotte Schoenmakers, woordvoerster van de Studenten OV-chipkaart. "Maar daarna raakte het systeem op piekmomenten overbelast. Dat komt doordat vrijwel alle twaalfhonderd automaten in gebruik waren."

Studente Natasha Pargas staat ook in de rij op het station in Breda. Zij heeft geen idee waarvoor ze aan het wachten is. "Ik moet iets doen met die kaart. Als ik aan de beurt ben, zie ik het vanzelf wel."

De werking van de OV-chipkaart is haar ook nog niet duidelijk. "Ik ben vanochtend zo in de trein gestapt. Bij een controle bleek ik zwart te rijden. De conducteur wist zelf ook geen raad met de situatie en liet het er maar bij zitten."

Een servicemedewerker van de NS op het station van Breda laat weten dat iedereen goed is ingelicht.

"Zowel het personeel als de reizigers hebben dezelfde informatie gekregen. Het probleem is alleen dat niet iedereen alles even goed leest. Dan ontstaan er problemen."

De Landelijke Studenten Vakbond (LSVb) krijgt veel klachten over de nieuwe OV-chipkaart. Maar die gaan niet over het reizen met het nieuwe vervoersbewijs.

"Veel studenten klagen dat ze nog geen chipkaart hebben ontvangen", zegt voorzitter Gerard Oosterwijk. "De klachten die we krijgen over het reizen, zijn van studenten die de informatielijn voor de OV-chipkaart niet kunnen bereiken."

Oosterwijk beaamt dat het systeem ingewikkeld is. "Maar door vaak te reizen met het nieuwe systeem, raak je eraan gewend. Het OV-personeel gaat ook coulant om met de nieuwe situatie, waardoor geen echte problemen met reizen ontstaan."

Deze maand kunnen studenten nog reizen met hun oude OV-kaart. Daarna moeten zo'n 600.000 studenten zijn overgestapt op het nieuwe systeem. Sinds zondag hebben 60.000 van hen de kaart geactiveerd.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Toen ik eindelijk de ov-chipkaart had ontvangen waren ze vergeten er een tijdelijk week-ov op te zetten! Na heel veel op en neer van de IB-groep naar NS-medewerkers (die écht heelemaal niets weten) kon ik hem volgens de service van die studentenwebsite voor de ov-chipkaart toch wel ophalen ineens. Ik dus ophalen, en alles ging goed, totdat ene van de NS zei dat er helemaal niets op stond! Ik weer helemaal in paniek en weer bellen. Bleek dat ik een "nieuwe" kaart had en dat de NS die gewoon niet kon lezen en dat ze nog in onderhandeling waren met de NS over dit probleem :s. En niemand bij de NS zelf die daar wat van af wist! Ik vind het echt WANBELEID. De techniek is niet op orde en de informatie-verstrekking is nóg waardelozer. Veel mensen die geluk hebben ondervinden er geen problemen mee. En veel studenten hebben niet goed gelezen. Maar deze situatie (en vele anderen ben ik van overtuigd) ligt duidelijk buiten mijzelf!
Iris - 23-01-2010 | 01:16
Ik ben zelf ook student... en weet je wat: GEEN ENKEL PROBLEEM GEHAD! Het ligt gewoon aan henzelf.. als ze gewoon zo slim zijn om van te voren even dat ding op te laden, dan kunnen ze gewoon die dag dat ze voor de eerste keer moeten reizen in de trein stappen en klaar.

Neem zelf initiatief en niet allemaal zeiken..
Over 2 weken als alles is geintroduceerd en iedereen gewend dan zien ze het probleem er niet van..nouja of juist wel de gemiddelde Nederlander zoekt overal moeilijkheden achter.
Ruud - 06-01-2010 | 20:50
Het probleem is niet dat studenten niet kunnen lezen en schrijven. Het probleem is dat er geen enkel aanspreekpunt is voor mensen met problemen. Bij mij hebben ze mijn studentproduct gekoppeld aan een verkeerde kaart, die ik helemaal niet in bezit heb. Ik probeer al dagen iemand te bereiken van de klantenservice, maar wordt er geen een keer doorgelaten. Op het station van Nijmegen is de klantenservice wegbezuinigd. Wie kan ik hier nu op aanspreken? Helemaal niemand, het begint langzamerhand iets Kafkaiaans te krijgen. Want zo gaat het bij al die instanties. Wel het lef om allerlei onzinnige veranderingen door te voeren, maar niet het lef om het dan fatsoenlijk uit te voeren. En reken maar dat ze mij in februari wél ineens weten te vinden als het om betalen gaat.
Mark - 06-01-2010 | 14:38
Ik snap de reden van dit hele bericht niet helemaal. Ik weet dat het een zooitje kan zijn bij de IB-Groep, maar dat is een andere discussie denk ik.

Je moet zorgen dat je zelf geïnformeerd bent.
Het is algemeen bekend dat overgang op nieuwe systemen problemen kunnen geven, dus zorg dan ook dat je goed geïnformeerd bent.

Brief niet gehad? Dan heeft een van je studiegenoten die brief toch wel... Ow en hij staat ook online bij de IB (heel lastig te vinden: onder "Studenten ov-chipkaart", in het midden van de startpagina).
En anders zoek je met Google.. ehh... student ov, student ov chipkaart. Dat geeft allemaal als eerste resultaat http://www.studentenov-chipkaart.nl/
De site geeft gelijk een pop-up met de meest recente informatie.
How hard can it be?

Studenten die niet wisten wat er aan de hand was aan het begin van het nieuwe jaar hebben zichzelf dus inderdaad niet geïnformeerd. Letterlijk tijdtekort en bijzondere situaties daargelaten.. betekent het gewoon dat mensen te te weinig interesse hebben getoond (lui) om even te kijken hoe het in elkaar steekt, je kan het zelf namelijk gewoon vinden.

Gaat er eindelijk een keer wat goed met die klotekaart, zijn het de mensen die, onafhankelijk van technische systemen, zorgen dat het toch weer negatief in het nieuws komt
Jasper - 06-01-2010 | 02:02
Studenten willen best goed lezen, maar de helft van de studenten heeft gewoon geen informatiebrief van het IB (of nu DUO?) gehad. Tjsa, dan weet je niet veel nee. Kortom, het geven van informatie is gewoon enorm slecht geregeld/gedaan....
Hanneke - 05-01-2010 | 21:27

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening