D66 verwacht dubbel aantal raadszetels 2010

Auteur: door Berry van der Heijden |   woensdag 25 november 2009 | 23:33 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 25 november 2009 | 23:36

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BREDA - Lijsttrekker Saskia Boelema heeft hoge verwachtingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2010. Zij verwacht dat de fractie in zetelaantal verdubbelt van twee naar vier. Op de nieuwe D66-kieslijst van 22 kandidaten staan veel nieuwe namen.
Vier van de eerste tien kandidaten zijn vrouw. Boelema is opnieuw lijsttrekker en Bart Vos staat weer tweede. Nieuw op drie is Paul de Beer, nu commissielid van Provinciale Staten.

Marianne de Bie (4) uit Bavel was lang werkzaam in het welzijnswerk en is nu zzp'er in de zorg. Reginald Kluijtmans zat al in de commissie cultuur en komt op vijf. Het andere commissielid Wilfred Veldhuis heeft zich wegens privé-omstandigheden op een onverkiesbare plek laten zetten.

Boelema hoopt dat de lijst meelift op landelijke populariteit van D66, maar gaat er van uit dat ook het werk van haarzelf en Bart Vos beloond wordt. "In 2006 zijn we immers tegen de landelijke tendens in in Breda stabiel op twee zetels gebleven", zegt ze.

"We proberen een mix van Breda en de dorpen en van specialisaties te hebben in de fractie", aldus Boelema.

Bijzondere nieuwelingen zijn volgens haar onder anderen Ali Tsouli op plaats 7, die zeer actief is in tal van organisaties. Ook Maddy van Hemel (8), onder meer actief in de wijkraad Brabant Park, vindt ze een aanvulling op de brede mix van kandidaten.

"We hebben voor het eerst dertig kandidaten. Dat is hier nog nooit gelukt", zegt Boelema.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl