'Einde Bavelse Berg is politieke onwil'

Auteur: door Berry van der Heijden |   dinsdag 10 november 2009 | 00:17 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 10 november 2009 | 14:18

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het terrein van de Bavelse Berg. foto Johan van Gurp

Het terrein van de Bavelse Berg. foto Johan van Gurp

BREDA - "Het stopzetten van het plan voor Leisurepark Bavelse Berg is gebaseerd op politieke onwil en kortetermijndenken.

Niet op feiten. Ik trap niet nog eens zo maar in een valkuil."

Dat zegt directeur Jan Nijhof van advies- en ingenieursbureau Grontmij in een interview met deze krant. Grontmij en beoogd beheerder evenementencomplex MaVer zijn diep teleurgesteld over de mededeling van B en W afgelopen dinsdagavond dat de gemeente het project financieel niet kan draaien.

"Een koude douche", noemt Nijhof deze bijeenkomst.

Nijhof zegt de feitelijke afwegingen van de gemeente niet te begrijpen. "We hebben gezamenlijk een lang traject afgelegd. Van het hele plan was 85 procent geregeld. We hebben nu te maken met een politieke afweging voor de korte termijn in plaats van breed denken voor de lange termijn en de belangen van de stad Breda. Ons laatste plan is niet eens meer beoordeeld" , zegt hij met nauw verholen ergernis.

In zijn ervaring van dertig jaar bij advies- en ingenieursbureau Grontmij zegt hij zoiets nooit te hebben meegemaakt. Nijhof denkt dat andere belangen een rol spelen, maar zegt er geen vinger op te kunnen leggen. Hij gelooft best dat B en W financieel tegen grenzen aan lopen, maar vindt dat andere keuzes gemaakt kunnen worden.

Nijhof weet dat B en W op zich niet tegen het plan Bavelse Berg zijn.

"Ook wethouder Adank vindt de Bavelse Berg de beste plek. Bovendien voldoet ons nieuwste plan aan de voorwaarden van de samenwerkingsovereenkomst."

Nijhof zegt daarom alleen te kunnen constateren dat het plan tijdens een vergadering gesneuveld is in politiek geweld. De directeur hoopt dat de Bavelse Berg ooit nog iets gaat betekenen. Hij weet niet of hij fouten heeft gemaakt. "Misschien had ik meer moeten lobbyen, maar ik ben puur voor het plan gegaan. Zo werken wij als Grontmij en zo wil ik ook werken."

Breda mist volgens hem een geweldige kans voor een uniek evenementenpark. Ik hoop dat claims uit kunnen blijven, maar dat ligt aan de verdere gesprekken."




© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Gewoon een fatsoenlijke hal bouwen bij het CSM-terrein! Heeft de stad economisch ook nog eens profijt van zo'n hal.
Jamie - 10-11-2009 | 14:18
De politiek heeft eindelijk eens gehoor gegeven aan wat de gemiddelde Bredanaar vind??? en niet wat enkelen willen opdringen i.v.m. de Bavelse Berg. Een referendum zou een oplossing kunnen zijn om de mening van de burgers in dit geval vast te stellen. Is het gelijk afgelopen met het over en weer elkaar de zwarte piet toe te spelen. Uiteindelijk mag de Burger van Breda bij duurzame lange termijn projecten van deze omvang in hun stad ook een stem hebben over de locatie enz.
Doortje - 10-11-2009 | 13:37
Je kunt zien dat grontmij geen Bredaas bedrijf is en totaal ook niet met de burgerwensen zijn eigen inlaat.
Een heel dorp word ontwricht een totale verkeersellende .
Wat B&W gedaan hebben is terecht ,stoppen met die handel .
Zoiets moet je op een plaats doen dicht bij de stad en dan is het oude CSM terrein een top locatie .
janus - 10-11-2009 | 13:29
Plan is goed, parijen zijn goed, evenementenhal is goed, het idee is goed... alleen..... die locatie is natuurlijk zo fout als het "kersje op de appelmoes" bij een restaurantketen... Je zou alleen al het dubbele of driedubbele bedrag (en tijd) kwijt zijn aan sanering en funderingskosten en aan logistieke kosten mbt infrastructuur...
Als jullie nu eens om diezelfde tafel gaan zitten en net doen of je naar de Bredase belangen kijkt en net doen of je naar de Bredase Burgers luistert en je verzint een andere veel geschiktere lokatie, bijvoorbeeld: CSM terrein...?? Zoals steeds op alle artikelen al door vele hartverwarmende stadsgenoten wordt aangedragen....? Heeft iedereen voordeel bij: dicht bij binnenstad, horeca, station, hotels, parkeergarages, geen last voor omwonenden in Bavel, IJpelaar.. Moet ik nog meer overtuigen of kunnen we weer aan de slag?
John - 10-11-2009 | 13:19
Wie heeft er eigenlijk behoefte aan een "evenementenpark", waar je tegen betaling massaal kunt wandelen, fietsen, paardrijden, etc. , terwijl op loopafstand van de Bavelse Berg de uitgestrekte, schitterende, zeer gevarieerde boswachterij Dorst begint, waar je dat allemaal in betrekkelijke rust en stilte gratis kunt doen? 't Gaat hier vooral om één ding: geld verdienen! Mensen wijs maken dat ze dit allemaal nodig hebben om gelukkig te zijn. Het wordt tijd dat meer projectontwikkelaars hun Waterloo ontmoeten, want ze verpesten het (cultuur) landschap wat er nog over is in schrikbarend tempo.
De Eclecticus - 10-11-2009 | 13:18

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening