Hans Pap heeft de beste rijdende winkel

Auteur: door Corné Luyken |   dinsdag 03 november 2009 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 03 november 2009 | 20:28

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Hans van Steen in zijn winnende rijdende winkel. foto Johan Wouters/het fotoburo

Hans van Steen in zijn winnende rijdende winkel. foto Johan Wouters/het fotoburo

BAVEL - De gewoonlijk al vrij energieke Hans van Steen stuitert extra uitbundig door zijn huis.
De Bavelse 'melkboer' is zaterdag in Bodegraven gekroond als eigenaar van de Beste Rijdende Winkel van Nederland.

De benoeming leidt tot vrolijke hectiek. Leveranciers zitten aan de keukentafel met taart en koffie en zijn mobiele telefoon piept herhaaldelijk. Hans laat het schermpje zien. Weer een klant die hem feliciteert. "Het voelt alsof er zeven veren in mijn kont steken", vertrouwt hij zijn gasten toe.

Hans rijdt al bijna dertig jaar door de straten van Bavel en Molenschot. Al op zijn elfde ging hij met zijn vader mee om flessen melk af te leveren. "Ik vond het toen al geweldig. Het is de vrijheid die je hebt. Al die mensen die je ontmoet. Het klinkt misschien overdreven, maar als ik met mijn winkelwagen door de straten rij, dan ben ik beretrots. Dan denk ik: 'kijk mij nou eens gaan'.

Springer & Van Steen staat er op zijn dik tien meter lage kar. In de volksmond is Hans gewoon De Melkboer of Hans Pap, een geuzennaam die hij van zijn vader Jan Pap heeft overgenomen, die hem weer heeft geërfd van Piet Pap.

Pap is een verwijzing naar het assortiment. "Mijn vader is begonnen met het rondbrengen van zuivelproducten. Gaandeweg kwamen de flessen fris en de kratten bier; de sjouwboodschappen. Nu ligt het accent op de versproducten en de service natuurlijk. Het praatje, dat is wat wij voor hebben op de supermarkten."

Hans is uitverkoren uit 450 vakbroeders. De vakjury heeft vooral gelet op het uiterlijk van de wagen. "Tien jaar geleden reden zo'n achthonderd winkels door Nederland. Dat aantal is gehalveerd. Er zijn geen jonge ondernemers die het vak willen oppakken."

Onbegrijpelijk, vindt Hans. Want er is ondanks de crisis en de prijsoorlogen nog best een goede boterham mee te verdienen. "Nou ja, je moet het niet gaan omrekenen naar de uren die ik maak. Dan verdien ik waarschijnlijk nog minder dan het minimumloon. In dit vak werk je niet van negen tot zes, maar van zes tot negen."

Hans zal er nooit over klagen. Daarvoor vindt hij de contacten met zijn klanten veel te leuk. "Dat hoort erbij, hè. Beetje kletsen. De mensen komen elkaar hier tegen. Een paar klanten vroegen laatst of ik niet een koffiehoekje in de wagen wil maken. Dat lijkt me best leuk, maar ik ben bang dat ik dan nog later thuis kom."

Daarbij zijn er klanten die Hans nooit ziet. "Van een aantal mensen heb ik de huissleutel. Dan ga ik in de koelkast kijken wat er nodig is. Ik kom bij verzorgingstehuizen, daar staan de tassen beneden met boodschappenlijsten en portemonnees op mij te wachten. Ik stop erin wat ze willen hebben en pak zelf het geld. Dat vertrouwen dat de mensen mij geven, dat vind ik geweldig."

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Well done Hans.Jan pap zouw ook geweldig trots op je zijn ,wij vinden het zondermeer geweldig wat jullie hebben gepresteerd Groetjes Doei
Ome Jan en tante Toos Nieuw Zeeland. - 03-11-2009 | 20:28
Een gemotiveerd persoon, waar kun je tegenwoordig nog vinden met zoveel motivatie.
Geweldig en zeker verdiend die 1e plaats, Wij wensen je verder nog een goeie toekomst met een goede klantenkring. Gefeliciteerd !!!!!
W. Nelemans - 03-11-2009 | 18:53
Gefeliciteerd Hans!
Ga zo door.
M + C S - 03-11-2009 | 17:23
Hans harstikke goed Joh Hartelijk Gefeliciteerd met het Behalen van de Eerste Plaats geweldig Groetjes.Lia.Vrolijk.
lia.vrolijk. - 03-11-2009 | 14:40
Hans het is je van Harte gegund,Zo door blijven gaan dan kom je er wel.Hartelijk Gefeliciteerd met jou Eerste Plaats!!!!! Dit geld ook voor jou gezin.Veel gezondheid en Geluk.Groetjes.Lia,Vrolijk.
Lia.Vrolijk. - 03-11-2009 | 14:35

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening