'Is dit nu de beloofde toekomst?', vraagt beeldend kunstenaar Elmar Stolk zich af, verwijzend naar de puinhoop van het gesloopte eetcafé 't Bikkelement in Ulvenhout. foto Ramon Mangold/het fotoburo
'Hoe lang gaat men tegen deze puinhoop aan kijken', vraagt beeldend kunstenaar Elmar Stolk zich af. Stolk, die bij een eerdere actie een gordijn had gehangen op het bouwbord voor de nieuwbouw ('Bij ergernis kunt u de gordijnen sluiten'), denkt dat het weleens een tijdje kan duren voordat de puinhoop wordt weggehaald. "Sinds de sloop in november is er nog niets gebeurd. Of is de sloop in gang gezet om een einde te maken aan de kraakactie? Ik vrees dat die berg stenen daar nog wel even zal blijven liggen."
Stolk was een van de krakers die eind september binnentrok in het leegstaande eetcafé met naastgelegen huisje. De krakers protesteerden met deze actie tegen de nieuwbouw van appartementencomplex De Bladerpoort, met zes appartementen en onderin een commerciële ruimte. Het gebouw wordt te groot en te hoog en de bouwstijl zou volgens de krakers niet in het dorp passen. Vanuit het dorp zijn 48 bezwaren ingediend tegen het bouwplan. De bezwaarcommissie heeft advies uitgebracht, burgemeester en wethouders moeten nog een besluit nemen. Hoeveel bedenktijd het college nog nodig heeft, valt niet te zeggen. Het verzet in het dorp is groot, de zaak ligt in Ulvenhout uiterst gevoelig. Het valt niet uit te sluiten dat tegen het besluit beroep wordt aangetekend. Een woordvoerster van de gemeente meldt dat de projectontwikkelaar niet gedwongen kan worden de puinhoop op te ruimen. De gemeente heeft wel een 'vriendelijk verzoek' gedaan aan de ontwikkelaar het puin af te voeren. "Maar meer kan de gemeente niet doen."
Vijf van de zes appartementen staan nog te koop, in de prijsklasse van 361.000 tot 506.000 euro.


Sorteer reacties




















