Voor kunst moet je naar De Wasserette

Auteur: door Edine Wijnands edine.wijnands@bndestem.nl |   vrijdag 23 januari 2009 | 07:29

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Julie van Hees (midden) en Wassily Chevelenko (r) zetten samen met kunstenaar Marco Broeders (l) alles op alles om vanavond eenmalig kunstenaarscafé De Wasserette open te laten zijn. foto René Schotanus/het fotoburo

Julie van Hees (midden) en Wassily Chevelenko (r) zetten samen met kunstenaar Marco Broeders (l) alles op alles om vanavond eenmalig kunstenaarscafé De Wasserette open te laten zijn. foto René Schotanus/het fotoburo

BREDA - Een plek waar kunstenaars elkaar ontmoeten.
Waar uit dat contact creatieve ideeën en dwarsverbanden ontstaan. Een plaats vol inspiratie. Met perfomances, lezingen, muziek, exposities. Waar zelfs eten kunst is. Dat is De Wasserette, het nieuwe culturele podium dat wordt gevestigd in het voormalige restaurant Da Nino aan de Vlaszak. Vanavond, tijdens de cultuurnacht is het voor het eerst open. Als voorproefje.

Exploitatie van De Wasserette is in handen van Atelier 8, een groep van tien jonge kunstenaars die zich op Sint Joost schoolden in verschillende kunstdisciplines. In 2008 studeerden ze af.

Wassily Chavelenko van Atelier 8: "Met z'n tienen hebben we besloten in Breda te blijven." Dat is a-typisch, vult Julie van Hees van het Atelier aan: "De meeste mensen trekken na hun afstuderen naar een andere, grotere stad." Ze menen dat daar meer aandacht is voor kunst, dat er meer werk is. "Wij denken daar anders over", zegt Wassily. "Juist in zo'n grotere stad bestaat het risico ondergesneeuwd te raken. Er is veel concurrentie. In Breda heb je meer kans iets te doen dat opvalt. Bovendien merken wij dat het kunstklimaat in Breda, helemaal sinds de cultuurdebatten van vorig jaar, enorm aan het verbeteren is."

Een redenering die koren is op de molen van de gemeente Breda. Die constateerde immers tijdens de genoemde debatten dat jonge kunstenaars inderdaad wegtrekken en wil dat tegengaan. Reden voor de gemeente om de leden van Atelier 8 te helpen bij hun wens om samen één werkruimte te huren. Ze krijgen een deel van de voormalige Sociale Dienst aan de Vlaszak ter beschikking.

Aan die gezamenlijkheid hechten de tien veel waarde. "Door samen in één gebouw te werken, hebben we veel contact. We inspireren elkaar, kunnen samen projecten bedenken, en ga maar door."

Precies dat is ook de bedoeling van De Wasserette. Een inspirerende ontmoetingsplaats. In maart gaat het pas echt open. "We hebben nog niet alle vergunningen", zegt Julie. Vanavond is er, naast dj's, drank en wafels, kunst van Marco Broeders. Met 4000 led-lampjes verbeeldt hij de historie van de Gasthuispoort waarvan de fundamenten in het Vlaszakpand liggen.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl