Het dierenasiel in Breda chipt sinds 1 januari huisdieren voor twintig euro. Doel: vermindering van het aantal zwerfdieren. foto John Schouten
Medewerkers van het asiel, die paraveterinair geschoold zijn, chippen de dieren - honden en katten - voor een bedrag van twintig euro. Ter vergelijking: de Dierenkliniek Breda vraagt voor dezelfde handeling 36 euro (inclusief consult) en de kliniek in Prinsenbeek rekent 35 euro, inclusief registratie.
Reden dat het asiel tot deze maatregel is overgegaan is dat de chipkosten voor mensen te hoog kunnen zijn met als gevolg dat zwerfdieren soms niet thuisgebracht kunnen worden. "Weggelopen honden komen vrijwel altijd bij hun bazen terug", zegt woordvoerster Daniëlle de Jonge van het asiel. "Naar katten wordt minder vaak gezocht omdat eigenaars denken dat het dier vanzelf wel weer thuis komt of ze denken dat het dier niet meer leeft. Mensen vergeten soms ook gewoon om het asiel te bellen." Via de chip onder de huid van het dier kan het asiel de eigenaars opsporen.
In juni is het altijd 'chipmaand' en dan wordt ook een bedrag van twintig euro gerekend. Bij het asiel zien ze die maand altijd een flinke toename van het aantal eigenaars dat huisdieren laat chippen. De Jonge: "Dat is de reden dat we op dat tarief zijn uitgekomen." Volgens de woordvoerster wil het asiel niet concurreren met dierenartsen. Twintig euro is voor het asiel haalbaar 'omdat wij er niets aan willen verdienen'. "Met dat bedrag zijn we uit de kosten."
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.



Sorteer reacties




















