Breda zelden zo hot als met Glazen Huis

Auteur: door Palko Peeters en Wouter van Loon |   zaterdag 27 december 2008 | 00:14 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 02 januari 2009 | 21:58

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Al een paar uur voor het Glazen Huis open zou gaan, is het een enorme drukte op de Grote Markt. Iedereen wil nog een laatste glimp opvangen van de drie dj's die Breda zes dagen op z'n kop hebben gezet.

Al een paar uur voor het Glazen Huis open zou gaan, is het een enorme drukte op de Grote Markt. Iedereen wil nog een laatste glimp opvangen van de drie dj's die Breda zes dagen op z'n kop hebben gezet.

BREDA - Zelden stond de stad zo in de schijnwerpers als met het Glazen Huis. Het mediaspektakel, voor de vluchtelingen in de wereld bracht Breda zes dagen vanaf een drukbezochte Grote Markt rechtstreeks via radio en televisie in de huiskamers.

Is er mooiere promotie denkbaar?

Marlice Dreessen, directeur van de VVV in Breda, is trots op de stad:

"Dit was iets geweldigs, dit werkt nog heel lang na. Hiermee heeft de stad zo enorm gescoord. En fantastisch wat de jongens voor het goeie doel hebben gedaan. Heel knap. Alle Nederlanders die Serious Request een beetje hebben gevolgd denken nu: wij moeten een keer naar Breda, dat is zo'n leuke stad. Dit was city marketing pur sang. Ik denk dat er al snel honderdduizend mensen op het Glazen Huis zijn afgekomen."

Eric Backx, van kapsalon Backx op de Grote Markt, zat klem door de containers van het Glazen Huis:

" De units zijn de tweede dag verplaatst, daar waren we heel blij mee. Er hing al die dagen een positieve en prettige sfeer op de Grote Markt. En niet te veel herrie. Breda was veel op de radio, veel op televisie. Ik denk dat dit, samen met de opening van de Haven, een heel goeie promotie is geweest voor de stad."

Chloé Schiks, student NHTV, collecteerde op de Grote Markt voor het goeie doel:

"Serious Request is een begrip geworden in Nederland. Alles is netjes verlopen. De sfeer was goed, er is geen rotzooi getrapt. En er is vooral ook veel gegeven. Dit is goede reclame voor Breda."

Brian Gentis van restaurant De Colonie op de Grote Markt heeft heel wat volk voorbij zien komen:

"Het was één groot feest, heel erg druk. We hadden elke dag een liveuitzending van een uur in de zaak. De BNN-crew heeft hier overnacht. Het was een goede samenwerking. Breda is goed op de kaart gezet. Er komen steeds meer evenementen naar de stad, zoals het Tros Muziekfeest. Maar Serious Request heeft iedereen nieuwsgierig gemaakt naar Breda. Dat zal nog wel even blijven doorwerken."

Lidwien Hupkens was namens haar bureau Flink organisator van het openingsfeest van het tweede deel van de Haven:

"Dit was echt boven verwachting. Als je de dj's hebt gehoord: Breda is top, Breda for president, ze waren superpositief over de stad. Al die uren zendtijd, onbetaalbaar. Op de Grote Markt zijn zoveel acties gehouden. Het ligt ook in de cultuur van deze stad, het organiserend vermogen is groot. Er zijn fantastische prestaties geleverd, de stad scoort hier gigantisch mee. En alles is zo relaxed verlopen."

Marieke Groot werkt in restaurant Parc op de Grote Markt:

"Het is bizar. We hadden met het Glazen Huis twee tot drie keer zoveel klanten als normaal. Het was echt een gekkenhuis. De komende maanden zal er wel extra publiek in Breda te vinden zijn, omdat er heel veel mensen zijn geweest. Iedereen weet nu wat Breda is."

Burgemeester Peter van der Velden: "Breda heeft zich op formidabele wijze gepresenteerd in de media. Een compliment, vooral ook voor de inwoners en ondernemers op en rond de Grote Markt. Ze zijn op flexibele wijze met deze gevulde dagen omgegaan. De saamhorigheid was enorm, met zoveel initiatieven voor het goeie doel. Op de piekmomenten stonden er tussen de twee- en drieduizend mensen. De Grote Markt was één groot evenemententerrein. De samenwerking met 3FM was uitstekend. Het evenement is goed verlopen, ook gedurende de stapavonden. Veel mensen zijn met NS-korting naar Breda gekomen. De NHTV kijkt nog naar de bezoekersaantallen. Dit was goed voor de stad Breda, het was goed om gastheer te mogen zijn. Ik hoop dat het beeld van gezellige en sociale stad ook voor de toekomst staat."

Marieke Lodewikus studeert aan de NHTV en hield enquêtes onder het publiek:

"Ik stond maar één dag op de Grote Markt, maar ik ben blij dat ik mijn steentje heb kunnen bijdragen aan de actie. Door het Glazen Huis heeft Nederland een beter beeld van de stad. Veel bezoekers hebben er een dagje Breda van gemaakt: niet alleen het Glazen Huis, maar ook shoppen en de horeca bezoeken. "

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Gelukkig ben jij niet bepalend over wie er al dan niet zou mogen reageren op deze site el-bansai, want dan zou het er helemaal treurig uitzien.

Los van de actie, moge het duidelijk zijn dat bndestem 6 dagen lang nagenoeg over niets andders wist te berichten dan over dat glazen huis. En nu die actie afgelopen is, kan men het niet nalaten nog steeds door te blijven zagen over die actie, met minimaal 2 berichten. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Alleen begrijpt men bij bndestem nog altijd niet dat de tijd van gaan, betreffende de 'berichtgeving' over dat glazen huis, allang gekomen is. Ik heb nog niet 1x iets negatiefs over die actie gezegd, maar goed is goed. En dat zouden ze bij bndestem ook eens een keer mogen inzien.
Wimpie - 28-12-2008 | 20:52
@ Said-el-Bansai

Zelfs voetbal brengt Nederlanders bij elkaar. Je punt is, behalve sneu afgeven op de rechterflank van het Nederlandse spectrum, nu wat precies?

Zeer weinig, lijkt me.
Jarno - 28-12-2008 | 18:00
De horeca had weinig te klagen deze zes dagen hoor! Jazz-Festival achtige toestanden qua drukte!
Jan - 28-12-2008 | 11:50
Wat een feest met de finale, alleen jammer dat het daarna stil werd in de stad. Een tegenvaller voor de horeca.
rob - 28-12-2008 | 10:37
Ja wat een rotkrant eej Wimpie? Gelukkig reageer jij een paar keer per dag hier...

Ik was er al bang voor. Vooraf een boel gezeik over het Glazen huis. En daarna iedereen blij.
Maar nee. Ik had buiten Wimpie gerekend.

Geweldige actie van de publieke omroep. Iedereen heeft meegeholpen aan de opbrengst. Ofwel
door zelf te storten, ofwel via Minister Koenders. Jammer dat het kabinet niet de eigenlijke
opbrengst wilde verdubbelen. Dan was het nog meer geworden.

De PVV, VVD en Verdonk willen korten op ontwikkelingssamenwerking. Hopelijk hebben ze
nu goed opgelet. En gezien hoe zulke acties de Nederlanders dichter bij elkaar brengt. Het
mes snijdt aan twee kanten, win-win!
Said-el-Bansai - 28-12-2008 | 00:28

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl