Campings met visbakken

  dinsdag 04 november 2008 | 09:39 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 04 november 2008 | 10:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Florø is het meest westelijke kuststadje van Noorwegen.
De moeder van mijn man is half Noors en hij heeft er zijn eerste stapjes gezet. Dat we precies in Florø terecht zijn gekomen was puur toeval: er was hier een baan in een grafisch bedrijf voor mijn man.

Ik werk in een grote wasserette en geef twee keer per week 's avonds aerobics in een sportschool. Wij zijn allemaal sportfanaten. Onze twee dochters zitten op wedstrijdzwemmen dus die rij ik heel wat heen en weer naar trainingen.

We wonen op een berg en kijken uit over water en bergen en fjorden. Echt prachtig, is het. Er komen in de zomer aardig wat toeristen, Nederlanders maar ook Noren die hierheen komen om te vissen.

Er zijn hier twee campings met speciale bakken om je vissen schoon te maken en speciale diepvriezers voor de vissen die door de vakantiegangers zijn gevangen.

Mijn man en ik hebben van de zomer zo'n houten bootje gekocht, waarmee we na het werk vaak weggaan. Broodjes mee. Koffie mee. Varen maar. Een enorm gevoel van vrijheid geeft ons dat. Je begrijpt dat wij de vakantie hier doorbrengen, hahaha.

Deze winter gaan we voor het eerst skiën. En ja, natuurlijk is er elke winter sneeuw. Nu al zijn de bergtoppen waarop wij uitkijken wit. Al klagen ook de Noren dat het niet meer is wat het geweest is met die winters, maar voor ons is het altijd nog witter dan Nederland.

Waar ik nog steeds aan moet wennen: dat het 's winters zo snel donker wordt. Van drie uur 's middags tot de volgende ochtend. In het donker weg van huis en in het donker terug. Maar in de zomer wordt het niet donker. Dat is heerlijk.

De Noren zijn nu al bezig met kerst. Dat is hier veel grootser dan in Nederland. Iedereen geeft elkaar cadeaus. Niet alleen je eigen gezin maar ook je vrienden, je nichtjes, je buren, je vriendinnen. De Noorse kinderen hebben soms twee tot drie dagen nodig om alles uit te pakken. Mensen zetten er ook echt geld voor opzij.

Het Noorse kersteten is aan mij niet echt besteed. Om eerlijk te zijn: ik vind de Noorse kerstpot gewoon niet te eten. Heel veel vet vlees met witte kool en vette worsten. Elke kerst is het weer raak met dat vaste recept. Er is weinig variatie, wat dat betreft.

Het voelt niet echt alsof we zijn geëmigreerd. Het is Europa en wij praten ook nooit over emigreren maar over verhuizen. Je kunt nooit vooruit kijken hoe lang je ergens woont, toch? Maar voor nu ben ik blij dat we de keus hebben gemaakt. Onze meiden hebben het ook heerlijk. Ze spraken binnen een mum van tijd Noors.

Voor werkende ouders is het hier trouwens goed geregeld. Na een bevalling mag je een jaar thuis blijven en elke maand krijg je kinderbijslag. door Yolanda Sjoukes Florø, Noorwegen

Edith van den Bosch (39)

Sportinstructeur, wasserettemedewerkster

Galder

2005

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
heia

Leuk stukje van jullie in de krant , groetjes uit Tromsø.

Mvh

Rene' van Zundert
Morildvegen 38
9100 Kvaløysletta ( Tromsø )
Rene van Zundert - 04-11-2008 | 10:26
heia

Leuk stukje van jullie in de krant , groetjes uit Tromsø.

Mvh

Rene' van Zundert
Morildvegen 38
9100 Kvaløysletta ( Tromsø )
Rene van Zundert - 04-11-2008 | 10:27

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl