We gingen vanaf september 42 keer op pad, inclusief een uitstapje naar Groningen. Hier bezochten we eetcafé Bij Jansen, de concurrent van De Flinstering in Breda in de nationale televisiestrijd 'Mijn tent is top'. 'Breda' won en daar waren wij het culinair gezien helemaal mee eens.
We deelden verder dertien keer een zeven uit, acht keer een zes en vijftien keer een acht. We waren even vaak bijzonder tevreden als helemaal niet: twee keer gaven we een negen, twee keer een onvoldoende, een vier en een vijf. De vier was voor Maan Sheng in Klundert, waar na het eerste bezoek een controleteam op bezoek ging. Om te checken of de eerste slechte ervaring geen toevalstreffer was. Helaas, dit team kwam tot dezelfde conclusie, waarna de onvoldoende een feit was. De tweede onvoldoende kreeg de Satéhut in Breda met een absoluut dieptepunt (letterlijk, want een 3) voor de bediening. Ook dit cijfer kwam tot stand na een tweede bezoek want, het moet nogmaals gezegd, het is niet onze bedoeling om horeca-ondernemers vanwege één misstap in een negatief daglicht te plaatsen. Veel lezers waren het met ons eens, getuige de meer dan honderd (!) reacties op onze site.
Een tegenovergestelde ervaring hadden we in Rijsbergen en Bavel. Bij respectievelijk De Dames Pellens en Vanouds de Brouwers kwamen we haast superlatieven tekort. 'Traktaties', 'geen missers' en 'magnifiek' waren een paar kwalificaties die ons van het hart moesten voor wat we hier op ons bord kregen en de manier waarop. Twee negens dus.
Het vaakst beoordeelden we een restaurant met een acht. Bij Hook aan de Haven, Parc, Palace en De Peer in Breda is uitstekend te eten voor in verhouding niet te veel geld, net als in Etten-Leur bij Het Koetshuis, Mei's Wok en de Vier Jaargetijden, in Drimmelen bij Brasserie Kokkemolle, in Oosterhout bij 't Koetshuys, De Seterse Hoeve en Brevis, bij het Heijningse Zwaantje, het Ulvenhoutse Intermezzo, het Geertruidenbergse ZuZ&ZooZ en de Heeren van Zevenbergen.
De zevens waren voor Luden, M, Zeezicht en Studio Dependance in Breda, Eetcafé De Baan in Oosteind, Van der Hooft in Zevenbergen, de Fazanterie in Ulvehout, de Chinese Muur in Teteringen, Bellevue in Willemstad, de Ruytershof in Rijsbergen, De Elsakker in Prinsenbeek, De Chaamse Hoeve in Chaam en Twee Gebroeders in de Hooghe Neer in Etten-Leur. We aten er redelijk, maar niet bijzonder en moesten daar een bedrag voor betalen dat niet in verhouding was. En om die balans gaat het ons nog altijd. Op basis van een nog grotere scheefgroei tussen het gebodene en de rekening kwamen we ook tot de zessen voor La Pergola in Baarle-Nassau, De Toerist, 't Begin, 't Valken, de Drie Gezusters en Avenue in Breda, Broeder Beer in Oosterhout en La Marina in Made.
Al met al kunnen we constateren dat in de loop van de acht jaar dat deze rubriek nu bestaat, het gemiddelde niveau van restaurants, in elk geval in deze regio, gegroeid is. Je eet tegenwoordig zelden ergens echt heel slecht. Gelukkig maar, want zoals het hele leven duurder is geworden, is ook de gemiddelde prijs van een etentje gestegen. En je wilt niet diep in de buidel tasten voor een slappe hap op je bord. Bij wijze van spreken.
We gaan nu een week of acht elders eten en daarna zijn we weer terug. Niet in de vorm zoals u gewend bent. In de restaurantrubriek nieuwe stijl treft u na de zomer beschrijvende verhalen over eten in restaurants. Geen punten of sterren meer. En wellicht staan ze ook op een andere plaats in de krant. Dat laten we u weten. Fijne zomer.
Els Grosfeld



Sorteer reacties




















