BREDA - De driehonderd miljoen euro die het Rijk bezuinigt op het passend onderwijs, heeft grote gevolgen voor INOS. Het schoolbestuur dat in Breda en omgeving onder meer drie instellingen voor speciaal onderwijs onder zijn hoede heeft (met in totaal 823 leerlingen), meldt dat de korting 58 voltijds banen gaat kosten.
Bestuursvoorzitter Frank van Esch legt uit dat de driehonderd miljoen vertaald naar INOS een bezuiniging inhoudt van ongeveer 3,5 miljoen euro. Het eerste deel daarvan moet in 2013 zijn gerealiseerd, het tweede in 2015.
Het grootste deel van de banen die de bezuiniging gaat kosten, 33 in totaal, kunnen naar verwachting via natuurlijk verloop worden opgevangen. Voor de andere 25 is een sociaal plan opgesteld. "Met vrijwillig vertrek hopen we tegen te kunnen gaan dat we moeten overgaan tot gedwongen ontslag." Vraag is of dat gaat lukken.
De ontslagen vallen vooral onder het onderwijs-ondersteunend personeel, vertelt Van Esch. Niet onder leerkrachten.
De bezuiniging is bedoeld om meer kinderen die extra zorg nodig hebben vast te houden in het regulier onderwijs en ze minder snel door te laten stromen naar het dure speciale onderwijs.
Om één en ander in goede banen te laten leiden, gaan schoolbesturen samenwerken in een nieuw samenwerkingsorgaan. Dat krijgt een budget om in te zetten in het speciaal onderwijs en om uit te geven aan extra ondersteuning aan het regulier onderwijs.
Het samenwerkingsorgaan krijgt acht ton. INOS vreest dat dat te weinig is. "De budgetten gaan uit van een gemiddeld aantal leerlingen in het speciaal onderwijs. Het blijkt dat in onze regio meer leerlingen dat onderwijs volgen dan gemiddeld. Veel van de acht ton gaat daar dus aan op. We zijn bang dat er te weinig overblijft voor de ondersteuning van het reguliere onderwijs." Daar vallen daarom naar verwachting de klappen.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.



Sorteer reacties




















