'Bowlen is een technieksport'

Auteur: door Ruben Stienen |   zaterdag 28 januari 2012 | 07:34 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 28 januari 2012 | 07:42

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Frans van den Broek, Heinz Brands en Marcel Kamsteeg (van links naar rechts) zijn druk bezig met de voorbereidingen voor het vijftigjarig jubileum van de Bredase Bowling Vereniging. foto Ron Magielse/het fotoburo

Frans van den Broek, Heinz Brands en Marcel Kamsteeg (van links naar rechts) zijn druk bezig met de voorbereidingen voor het vijftigjarig jubileum van de Bredase Bowling Vereniging. foto Ron Magielse/het fotoburo

BREDA - Het waren de Amerikanen die bowlen in Europa introduceerden.

Militairen die na de Tweede Wereldoorlog in Duitsland gestationeerd waren, brachten enkele Amerikaanse sporten met zich mee. Bowlen was er daar een van.

De sport werd snel populair. In Breda werd op 3 februari 1962 de Bredase Bowling Bond (tegenwoordig Bredase Bowling Vereniging) opgericht. De vereniging viert volgende maand haar vijftigjarig bestaan.

Het bestuur en vrijwilligers zijn druk bezig met de voorbereidingen. Oud-voorzitter Frans van den Broek, huidige voorzitter Heinz Brands en secretaris Marcel Kamsteeg hebben er zin in.

"Wij zouden dit niet kunnen organiseren zonder de vrijwillige inzet van onze leden en de goede samenwerking met het bowlingcentrum. De eigenaar is zelf een fervent bowler en dus wordt alles goed verzorgd hier. We proberen ook zoveel mogelijk oud-leden uit te nodigen, maar doordat de administratie van het begin niet helemaal meer compleet is, kunnen we niet iedereen bereiken. Wij zijn wel heel blij dat eerste voorzitter ook komt", zegt Kamsteeg.

De vereniging zet zich in voor het imago van bowlen. Volgens Van den Broek is het een misverstand dat bowlen een recreatiesport is. "Het is een mengeling. Er is een recreatieve en een competitieve tak. Er zijn zoveel verschillende elementen waar men rekening mee moet houden. Er wordt een beroep gedaan op de concentratie en conditie. De baan en het materiaal moeten ook in goede staat zijn. Bowlen is eigenlijk een technieksport. We hebben in november een sportintroductie voor de jeugd gehad. Naderhand hoorden we van ouders dat er toch meer techniek bij komt kijken dan ze dachten."

En bowlen is niet makkelijk. Een 'perfect game' heeft een score van 300. André van Gurp was in 1997 de eerste die de maximale score behaalde.

"Bij de opening van het, toen nog, Bowlinghuis werd een auto beschikbaar gesteld aan degene die als eerste 300 zou gooien. Die is uiteindelijk verroest de deur uit gegaan", lacht Brands.

www.bbvbowling.nl

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
ahahahhahhaahhahahahahahahahahahahahahahaahahahahah
anne - 30-01-2012 | 10:50

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening