Fort Oranje krijgt uitstel om camping 'topbrandveilig' te maken

Auteur: door Riet Pijnappels |   dinsdag 24 januari 2012 | 07:05 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 25 januari 2012 | 07:25

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Cees Engel.

Cees Engel.

1/2
start playing the slideshow

ZUNDERT - Eigenaar Cees Engel van Fort Oranje in Rijsbergen heeft opnieuw uitstel gekregen van de gemeente Zundert om zijn camping 'topbrandveilig' te maken. De nieuwe deadline is 1 april.

Tot die tijd krijgt hij nog de kans om met name de bluswatervoorziening, die volgens de brandweer nog steeds ontoereikend is, te verbeteren.

Engel zegt slechts 'een beetje opgelucht' te zijn met de uitslag. De camping is bijna leeggebloed, zegt hij, en volgens hem is de gemeente Zundert daar verantwoordelijk voor.

Gemeentehuis

Engel kondigde eerder aan vandaag niet naar het gemeentehuis te gaan om te horen of zijn camping voldoet aan de brandweereisen. Hij had hiervoor een uitnodiging van burgemeester Poppe-de Looff gekregen.

Om twee uur zou Engel op de hoogte worden gesteld van de resultaten van het onderzoek naar de brandveiligheid op het park.

De campingeigenaar weigert te gaan omdat hij het rapport niet van tevoren heeft mogen inzien."Het rapport ligt klaar. Het is toch normaal dat als je een gesprek ingaat dat je weet wat de resultaten van het onderzoek zijn?"

Brandweer

Het eindrapport van de brandweer wordt vanochtend besproken in het college van Zundert. De resultaten worden vanmiddag naar buiten gebracht.

Op basis daarvan zal de gemeente moeten besluiten hoe verder te gaan met de omstreden camping. Burgemeester Poppe heeft tot nu steeds gezegd dat Fort Oranje gesloten wordt als de camping in gebreke blijft.

Kort geding

Op maandag diende er al een kort geding over de camping. De verwijten waren niet van de lucht, maandagmiddag tijdens het kort geding van camping Fort Oranje tegen de gemeente Zundert. De raadsheer van Fort Oranje, mr. J. Maliepaard, klaagde dat het Zundertse gemeentebestuur de camping 'de nek om wil draaien' en uit is op een faillissement.

De advocaat van de gemeente, mr. B. Roozendaal, betichtte op zijn beurt de tegenpartij van misbruik van rechterlijke procedures en een verkeerde voorstelling van zaken geven.

Dwangsommen

Inzet van de rechtszaak was het verzoek van Fort Oranje om uitstel van executie van twee dwangsommen. Eentje van een half miljoen euro vanwege het niet nakomen van de eisen van brandveiligheid. En eentje van een ton vanwege de illegale huisvesting van arbeidsmigranten.

Advocaat Maliepaard noemde het vreemd dat de gemeente de dwangsommen al wil innen, terwijl nog niet zeker is dat de camping daadwerkelijk dicht moet. Tegen dat besluit van de gemeente loopt nog een hoger beroep bij de Raad van State.

Zundert

Executie betekent volgens hem bovendien dat het doek definitief valt voor de camping, omdat de eigenaar niet voldoende geld heeft om de dwangsommen te betalen. De gemeente Zundert wil dat de rechtbank de eis van Fort Oranje niet-ontvankelijk verklaard.

Volgens de verdediging hoort de zaak niet bij de civiele rechtbank thuis, maar bij de bestuursrechter.

100.000 euro

Op de vraag van de rechter of de gemeente bereid is om te wachten met de executie tot na het vonnis van de Raad van State, zei Roozendaal dat hierover nog geen beslissing is genomen. De dwangsom van 100.000 euro is bovendien al onherroepelijk. De rechter doet op 7 maart uitspraak.

Dinsdag brandweer

Verder presenteert dinsdag de brandweer haar definitieve rapport over de brandveiligheid van Fort Oranje.

Op basis daarvan beslist de gemeente Zundert of de camping wel of niet definitief gesloten wordt.

De Bredase rechtbank had eigenaar Cees Engel tot 15 januari jl. de tijd gegeven om de boel op orde te krijgen.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ja dat hoeft nu ook weer niet.
fred - 27-01-2012 | 21:51
Aparte uitspraak leeggebloed !!! Zegt iets over deze man
kees O - 27-01-2012 | 21:52
Ja en je krijgt Engel er bij
piet de Brabander - 27-01-2012 | 17:38
Nou die gaat alsnog dicht. Gebrek aan cash.... let op dames
Fred - 26-01-2012 | 20:21
Zo daar komt de gemeente goed van af. straks staan de gasten op straat wat meneer zijn poen raakt op. Geen elektra gas water alleen maar schulden. Eens zien of de "gasten" nu ook klaar staan.
Kees O - 26-01-2012 | 20:23

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl