Verduistering na één dag huur gereedschap

Auteur: door Jan Reijnders BREDA |   dinsdag 03 januari 2012 | 18:16 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 04 januari 2012 | 07:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De dagvaarding bood een heel scala aan gereedschappen en werktuigen, die bij een bedrijf in Breda waren verduisterd.

Het spul was duizenden euro’s waard en na één dag huur niet bij de rechtmatige eigenaar teruggebracht. Een bewoner van Fort Oranje in Rijsbergen en een man uit Katwijk stonden ervoor terecht. De 57-jarige Rijsbergenaar leek officier van justitie C. Tax niet of nauwelijks tot een werkstraf in staat. En een boete zou hij niet kunnen betalen. Hij kwam er met drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf af. De Katwijker kreeg zestig uur werkstraf.

De dagvaarding somde op: een doorslijpmachine, een sleuvenzaagmachine, een vloerverwarmingsfrees, een freesblad diamantschijf en een vloerfijnstofafscheider. De verdachten hadden het materiaal in januari vorig jaar gehuurd bij een bedrijf in Breda. Het was zo speciaal dat er zelfs machines uit een filiaal in Veghel moesten worden aangevoerd. De verdachten zouden het één dag nodig hebben en betaalden de borgsom. De leverancier vertrouwde de heren al terstond niet helemaal, al was het maar omdat ze hun auto buiten het hek van het bedrijf parkeerden. De man noteerde het kenteken van het duo. Elk van hen zou van een onbekende opdrachtgever vijftig euro krijgen voor het klusje. Het spul moest binnen 24 uur teruggebracht worden, maar dat gebeurde niet. Ook niet in de dagen daarna. Verduistering, vond de officier en dat was rechter J. van Oijen met haar eens. Hij vonniste conform de eisen van de officier.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik vraag me af hoe meneer de rechter er over zou denken als er bij hem spullen worden ontvreemd , de dader loopt binnen no time zo weer de rechtzaal uit, en komt dan kort daarop weer terug om nogmaals het een en ander te stelen.
Zou persoonlijk dan toch heel graag zien dat zo iemand op zijn minst een geldboete krijgt of een celstraf.
Om mensen zo weer te laten lopen is voor de meeste toch een stimulans om gewoon door te gaan met ongeoorloofde zaken!
Adri - 04-01-2012 | 17:35
Nou, verhuurbedrijven in het land, berg je maar want misdaad loont in dit achterlijke land.
Worden rechters eigenlijk beoordeeld en ontslagen als ze hun werk niet naar behoren uitvoeren (bescherming van de maatschappij tegen crapuul)? Edelachtbaar zijn zulke mensen in ieder geval niet in mijn ogen en ze staan zeker niet op het door hun zelf bedachte voetstuk.
Rob - 04-01-2012 | 11:42
Wat een rechtspraak zeg,....dit nodigt uit tot crimineel gedrag,...en van de andere kant,..de witte boorden bende in Den Haag en bij banken en verzekeraars wordt ook niet gestraft. Het is maar net hoever je erop door gaat denken.
StoneTwisted - 04-01-2012 | 13:32
@Pieter - 03-01-2012 | 20:44
Voor alle duidelijkheid (nog maar eens), die strafmaat, daar staat justitie helemaal buiten. 'De rechter' bepaald de 'strafmaat', niet justitie.
Het is in Nederland dus 'de rechter' die misdaad beloond/beschermd en de werkenden bestraft.
John Johnson - 04-01-2012 | 01:57
Justitie beschermt de klaplopers en straft de harde werkers. Weer een prachtig voorbeeld voor anderen om toch vooral niet te werken en de boel op te lichten dit verdient namelijk stukken beter.
Pieter - 03-01-2012 | 20:44

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl