Rechter ver over lage strafeis Justitie heen

Auteur: door Jan Reijnders |   woensdag 28 december 2011 | 07:32 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 28 december 2011 | 07:57

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BREDA - De Bredase rechtbank snapt niets van de strafeis van het Openbaar Ministerie in Breda tegen een 31-jarige man die drie mensen op straat heeft beroofd.
De officier van justitie eiste tegen de verdachte I.G. uit Breda negen maanden gevangenisstraf. "En dat terwijl wij in onze zogenoemde oriëntatiepunten al uitgaan van een jaar gevangenisstraf voor één straatroof", aldus rechtbankvoorzitter P. Kooijman. "En deze verdachte heeft ook nog eens een strafblad." De rechtbank legt I.G. een gevangenisstraf op van 32 maanden, ruim drieëneenhalf keer de eis van de officier.

De rechtbank stelt vast dat G. in een half jaar tijd drie 'brutale berovingen' op voorbijgangers in Breda heeft gepleegd, tussen april en september van dit jaar. De buit bestond uit telefoons en sigaretten.

G.'s advocaat Menno Buntsma had de rechtbank gevraagd de ontkenningen van zijn cliënt serieus te nemen. G. had een van zijn slachtoffers, een Belg die in Breda zat te vissen en aan wie hij drugs te koop had aangeboden, zijn telefoonnummer gegeven. De Belg was niet geïnteresseerd in drugs, maar voor het geval hij zich zou bedenken kon hij G., die hem van zijn sigaretten beroofde, altijd nog bellen. "Welke dief geeft nou zijn telefoonnumer", vroeg Buntsma zich af. "G. heeft al eens eerder vier maanden onterecht gezeten", waarschuwde hij de rechtbank. Die verwerpt dat verweer.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Een pluim voor justitie in Nederland, 3 maanden nadat ik werd overvallen is die kerel al veroordeeld en al. Bij ons in Belgie duurt dat minstens 1 jaar. 32 maanden is geen dag te veel voor die kerel. En by the way, hij heeft echt eerst zijn nummer gegeven, voor hij mij beroofde,
Ik wens hem hierbij een fantastisch eindejaar in z'n hok
Bart - 28-12-2011 | 20:51

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl