De kantoren van Van Puijfelik werden doorzocht door inspecteurs van het IOD, gekleed in oranje hesjes. foto Johan Wouters/het fotoburo
BREDA - De broers Adrie en Arthur van Puijfelik, van het gelijknamige papierrecyclingsbedrijf uit Breda, willen een schadeclaim tegen justitie indienen.
Ze vinden dat het Openbaar Ministerie (OM) onnodig hard tegen hen is opgetreden op basis van de 'vage verdenking' dat het bedrijf illegaal afval heeft uitgevoerd naar Azië. Om die reden viel de politie op 6 december met veel machtsvertoon binnen bij het bedrijf. De broers werden aangehouden. "Als je de stukken leest, kun je haast niet anders concluderen dan dat justitie en de inspectiedienst van VROM er helemaal naast zitten. Ik vraag mij daarnaast sterk af waarom mijn cliënten drie dagen hebben vastgezeten. De verhoren lijken niets te hebben opgeleverd", zegt mr. Rogier Hörchner, advocaat van de broers.
Afval
Justitie verdenkt Van Puijfelik ervan Brits huishoudelijk afval te hebben gemengd met oud papier. Dat is in strijd met Europese regelgeving. De broers worden ondanks hun vrijlating nog altijd door het OM verdacht. Zij ontkennen met klem dat er onregelmatigheden hebben plaatsgevonden bij het bedrijf. Volgens Hörchner is de financiële schade voor Van Puijfelik door het optreden van justitie groot. Het bedrijf geldt in de branche als een van grootste spelers in Nederland.
Lees het hele interview met de broers donderdag in BN DeStem.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.



Sorteer reacties




















