Kerstmarkt op de Grote Markt in Breda. Hier wordt ook geld ingezameld voor de voedselbank.
Kerstconcert Lessons and Carols door De Choralen onder leiding van Henri de Gaauw in de Grote Kerk.
Kerstconcert in het Witte Kerkje in Terheijden met koor Novafonie en dwarsfluitensemble Beaufort.
BREDA - Het Begijnhof vormde zaterdag het middelpunt van het nostalgische evenement ‘Kerst met Anton Pieck’. Amper anderhalf uur na aanvang waren er al tweeduizend bezoekers geteld.
“Dit is de drukste dag van het jaar”, liet beheerder Martin Rasenberg weten. De bewoonsters van de 22 huisjes waren gekleed in habijt, aan de poort smeekten in lompen gehulde bedelaars om een aalmoes en in het bewaarschooltje werd les gegeven aan kinderen in keurige schortjes.
De inwendige mens kon zich tegoed doen aan eerlijke kost, zoals snert en zult, terwijl verhalenvertellers rondliepen en twaalf koren in de Catharinakerk en de Waalse kerk de sterren van de hemel zongen. Het festijn wordt ééns per twee jaar gehouden en beleefde zijn primeur in 2006.
“Twee jaar geleden viel er sneeuw. Het Begijnhof was toen echt een plaatje, maar ’s avonds was het min elf graden zodat veel mensen thuis bleven”, herinnert Rasenberg zich. “Inmiddels staat het evenement definitief op de kaart. Inclusief de koren doen er een kleine vierhonderd vrijwilligers en mee.”
De schietgebedjes van de begijnen droegen er ongetwijfeld toe bij dat de weergoden zaterdag goed gestemd waren. Het bleef droog en er scheen zelfs een waterig zonnetje.
Regisseur Simone de Kuijper maakte het Begijnof tot historisch decor van een levend schilderij. Ieder uur was er een processie, waarbij de begijnen en hun pastoor, maar ook de burgemeester, dokter, stadsomroeper en politiecommissaris in een plechtige stoet voorbij trokken. Er kon een rit worden gemaakt met de Bredase paardentram en voor een mooi kerstverhaal kon het publiek ook terecht in het Hofhuis van Van Aalst.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.







Sorteer reacties




















