Ter verantwoording: NAC ligt altijd onder een vergrootglas

  zaterdag 17 december 2011 | 07:23

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BN DeStem volgt NAC op de voet. We zijn erbij als Lurling scoort, maar we melden ook dat NAC-fans betrokken zijn bij drugshandel als dat in een wetenschappelijk rapport staat. foto Roy Lazet/het fotoburo

BN DeStem volgt NAC op de voet. We zijn erbij als Lurling scoort, maar we melden ook dat NAC-fans betrokken zijn bij drugshandel als dat in een wetenschappelijk rapport staat. foto Roy Lazet/het fotoburo

NAC blijft een boeiend fenomeen. In Breda en zeker ook daarbuiten dragen tienduizenden de geelzwarten uit de Baroniestad een warm hart toe.
Wie met een vinger naar hun club durft te wijzen, moet rekening houden met een forse tik terug.

Dat moesten wij deze week als BN DeStem ervaren, na het artikel waarin wij meldden - op gezag van de politie - dat een groep hooligans actief is in de drugshandel. Vooral op internet is ons danig de oren gewassen. Nou hoort dat bij ons vak. We volgen onze overburen aan de Steenakker kritisch. We slikken niet alles voor zoete koek. We brengen nieuws over opzienbarende transfers en benoemingen of financiële perikelen meestal eerder dan andere media. En op momenten dat het direct betrokkenen niet echt gelegen komt. Dat is all in the game.

Maar we schrijven net zo lief over NAC in tijden van (sportieve) voorspoed. Over die fraaie treffer van Anthony Lurling, de spectaculaire reddingen van Jelle ten Rouwelaar of het Sturm und Drang-voetbal tegen PSV, Ajax, AZ of Feyenoord als B-side of vakkie G er weer eens helemaal achter gaan staan. Dan siddert het stadion, dan zindert het wedstrijdverslag. Dan ademt ook onze krant trots op die ene betaalde voetbalclub in onze regio. Het geeft de supporters een kick, de selectie en begeleiders een boost en het brengt een glimlach om de lippen van het bestuur. En als NAC in 2012 een eeuw bestaat, halen we alles uit de kast om het roemrijke verleden in woord en beeld voor de geest te roepen.

Maar o wee als NAC minder presteert. Als de begroting rammelt of de interne conflicten te groot worden voor de binnenkamertjes. En als de krant het dan waagt om een vinger op de zere plek te leggen… Dan is iedereen met een NAC-hart in rep en roer, dan is Breda in last en de krant de boosdoener. De achterban van de volksclub, die NAC al sinds jaar en dag is, sluit de gelederen: allen voor één, één voor allen. Dan wordt het stadion een bastion, bestoken supporters reactiesites op internet en worden het journaille op de hak genomen. Het overkwam ons deze week. We vroegen er zelf om, kregen we te horen. Alsof het wereldnieuws is dat politie en bestuurders zich zorgen maken over de handel en wandel van NAC-hooligans in het uitgaans- en drugscircuit. Waarom gaat de krant niet dieper in op die tien Marokkaanse families die volgens dat rapport in de drugsscene de dienst uitmaken? Daar hebben de critici zeker een punt. Maar wie de berichtgeving in BN DeStem de laatste jaren heeft gevolgd, weet dat de Marokkaanse drugsclans al veel langer in beeld zijn. Al verdient dat aspect zeker in onze krant nog een nadere duiding.

Wij waren zelf aanzienlijk meer verrast door passages in het wetenschappelijk rapport dat zo'n 250 NAC-hooligans in dat drugscircuit hun partijtje meedraaien. Niet enkel als gebruikers, maar ook als dealers en producenten. Een kleine kern daaruit wordt in het rapport zelfs als een serieuze risicofactor beschouwd voor de openbare orde en veiligheid. En daar onderneemt de politie actie op. Om - binnen en vooral ook buiten het stadion - erger te voorkomen. Die gegevens, verzameld met behulp van het Openbaar Ministerie, stadsmariniers en trouwens supportersbegeleiders, vonden wij de moeite waard. Niet om NAC of de aanhang een loer te draaien. Wel omdat het feiten zijn die de Bredase en West-Brabantse samenleving aangaan.

Als boodschapper moeten we onze bronnen nagaan, hoor en wederhoor toepassen. Daar mag iedereen ons op aanspreken. We zijn niet doof voor kritiek. En we begrijpen heel goed dat de echte fans geen kwaad woord over hun club willen horen.

Zoals we ons kunnen voorstellen dat fans zich naar aanleiding van de kop boven het verhaal afvroegen: over wie hebben we het eigenlijk? Die zogeheten hooligans houden zich bij voetbalmatches van NAC de laatste jaren immers nogal gedeisd.

Maar het is wel makkelijk roepen als je zelf niets van het rapport hebt gelezen.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Dus BN de Stem MOEST op gezag van de politie melden dat een groep nac-hooligans actief is in de drugshandel?????
Dus jullie willen nu voorkomen dat je een doorgeefluik voor de politie zijn?? Sterk staaltje journalistiek.
Beetje raar, zeker gezien het feit dat er gisteren bij de wedstrijd door de "bekende stillen" wordt aangegeven dat zij ook niet blij waren met deze sensatie-berichtgeving.
Jebe - 19-12-2011 | 08:05
OS wat bedoel je met harddrugs?? Nr 1 van dodelijkste harddrugs is alcohol.


henkie - 18-12-2011 | 23:18
Mijn beste op de lange tenen getrapte krantje, is het niet erg makkelijk om een hele groep de schuld tegaan geven (zie nac hooligans) voor een klein groepje die toevallig ook naar nac komen omdat ze er fan van zijn, logisch dat er in een stadio van 15000 man er ook criminelen bijzitten als je het procentueel gaat bekijken... durf te wedden dat er ook moordenaars en kinderverkrachters bij zullen zijn maar wil dat dan gelijk zeggen dat ze dat allemaal zijn? nee!!!!! en dat -op last van de politie- zover ik weet is het (nog niet) geen communistisch land waar géén journelastieke vrijheid heerst...dus ga nu niet de zielepiet uithangen en trek gewoon de broek aan en accepteer dat wat je toekomt
roger - 18-12-2011 | 21:25
Als krant is het makkelijk om met dikke koppen de conclusies van een voorspelbaar onderzoek opzienbarend te maken. Ook in dit artikel draait BN DeStem de feiten net iets om in het nadeel van NAC. Helaas wordt hierdoor de NAC supporter onnodig in een kwaad daglicht gezet. Want zeg nu zelf; een kop 'Deel van de drugsdealers is ook NAC supporter' was lang niet zo sensationeel geweest als: 'NAC-hooligans aktief op drugsmarkt'

Begrijp me goed, iedereen bij NAC is de paar boeven onder de eigen aanhang ook liever kwijt dan rijk, maar de aanhang van een voetbalclub is meer dan bij welke andere sport een afspiegeling van de samenleving. Daar zitten dus helaas ook een paar rotte appelen tussen...
H Groot - 18-12-2011 | 11:19
Wat een zwak artikel. Alle verantwoordelijkheid afschuiven. Er wordt gewoon niet op ingegaan op het feit dat het NIETS met voetbal of NAC te maken heeft. Het is en blijft Stemmingmakerij wat ze doen. Bn DeStem blijft maar verder afglijden. Begint een beetje een lachertje te worden.
René - 18-12-2011 | 13:25

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

  • www.probeereenkrant.nl
  • www.autotrack.nl
  • www.jobtrack.nl
  • www.mensenlinq.nl
  • www.funda.nl
  • www.kleintjesmarkt.nl
  • www.tickettrack.nl
  • www.deondernemer.nl
  • www.lekkerpuzzelen.nl
  • www.sweetdeal.nl