Veel vragen over de Bavelse Berg

Auteur: door Berry van der Heijden |   woensdag 07 december 2011 | 07:24 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 07 december 2011 | 07:26

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Wethouder Alfred Arbouw.

Wethouder Alfred Arbouw.

BREDA - Een ruime meerderheid van de commissie Maatschappij was gisteravond positief over het B en W-voorstel om een evenementenzone te laten ontwikkelen bij de Bavelse Berg.
Maar wethouder Alfred Arbouw werd wel bestookt met een reeks kritische vragen.

De Bavelse Berg is een oud dossier en het is alleszins duidelijk dat de commissieleden eindelijk wel eens een opvolger van het historische Turfschip willen. Zeker nadat het laatste initiatief van ontwikkelaar Grontmij en exploitant Maver schipbreuk leed, het plan een CDA-wethouder de kop kostte en een claim dreigde.

Dat wethouder Arbouw kon melden dat de vorige, door de gemeente opgezegde, samenwerkingsovereenkomst met die partijen een vervolg krijgt met nieuwe overeenkomsten was mooi. Dat de gemeente dan af is van dreigende schadeclaims, alle partijen de vrede tekenen, het de gemeente geen geld kost en de nieuwe initiatiefnemer - MaSys (exploitant Maver Holding en ontwikkelaar Systabo, een dochter van Volker Wessels - alle kosten op zich neemt leek te mooi om waar te zijn.

Irène Verkuijlen (CDA) vond dan ook: "Het ziet er goed uit, misschien te mooi. Hoe zit het als de grond wordt overgedragen en het plan toch niet doorgaat", vroeg ze zich af. Samen met onder meer Miriam Haagh (PvdA) en Bart Vos (D66) miste ze een financiële onderbouwing. Vos was het meest negatief. "Het lijkt er op dat het college niks geleerd heeft van het vorige college", meende hij.

Haagh wilde weten wat het voordeel voor de Grontmij was bij deze deal, want op de berg wordt nu niks ontwikkeld. Ook wilde ze weten of de 1,35 miljoen die voor topsport gereserveerd was nu aan de evenementenhal ten goede kwam. Want dat geld was toch bedoeld voor topsportontwikkeling in de stad?

GroenLinks en de SP vroegen zich af wie exploitant Maver eigenlijk was. "Het lijkt een gelegenheidscombi", stelde Peter Bakker van GroenLinks.

Wethouder Arbouw stelde dat de vorige samenwerkingsovereenkomst en daarmee de mogelijke schadeclaim pas weg was nadat de partijen de nieuwe overeenkomsten hebben gesloten. En daarbij wilde hij graag de zaak nog eens juridisch laten nakijken. "Het gaat nu niet over de details. Maar alles wordt vastgelegd. Als bijvoorbeeld de aansluiting op de A27 voor MaSys onverhoopt te duur wordt, dan gaat het plan niet door."

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik blijf er voor pleiten.............
Zorg voor een evenemententerrein met alles er-op-en-eraan in het gebied dicht bij het station.
Er liggen genoeg terreinen braak, die uitstekend kunnen dienen als evenmententerrein.
Zullen we probetren samen van Breda een milieuvriendelijke stad te maken ?
Herman - 08-12-2011 | 12:05
Voor de zoveelste keer B&W plan het nieuwe Turfschip in de buurt van het CS.
Om twee redenen. De treinreiziger kan zo gemakkelijk naar het evenement toe én dat is tevens beter voor het milieu i.p.v. b.v. duizend auto's naar de Bavelse Berg. Dat moet Groenlinks in het College (Willems) toch aanspreken...
Hans - 07-12-2011 | 19:44

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Een graphic design museum is van grote waarde voor Breda

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening