'Hopelijk geven we dit jaar al het geld uit'

Auteur: door Rob Paardekam |   donderdag 27 oktober 2011 | 08:08 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 27 oktober 2011 | 09:15

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Kinderen en medewerkers van Hope Village in Malawi. Helemaal rechts Esther Rombout, ex-inwoonster van de gemeente Tholen. foto Hope Village

Kinderen en medewerkers van Hope Village in Malawi. Helemaal rechts Esther Rombout, ex-inwoonster van de gemeente Tholen. foto Hope Village

THOLEN - Sinds vier jaar is Tholen Millenniumgemeente. Ruim 56.000 euro is inmiddels uitgekeerd aan goede doelen.

"Maar het kan nog veel beter", vindt Jaap Hage van de ChristenUnie, die destijds het initiatief nam. "Het moet meer gaan leven onder de bevolking."

Als Millenniumgemeente levert Tholen een bijdrage om de acht door de Verenigde Naties opgestelde millenniumdoelen te halen vóór 2015. Het gaat onder meer om het uitbannen van armoede, het tegengaan van kinder- en moedersterfte en het bereiken van een universele basiseducatie in ontwikkelingslanden.

Tholen besloot eind 2007 om daar 25.000 euro per jaar voor beschikbaar te stellen. In het kader van de bezuinigingen is dat inmiddels verlaagd naar 20.000 euro. "In eerste instantie vond ik dat erg jammer, maar ik begrijp dat we er niet aan ontkomen in deze tijd", stelt Hage. "Ik ben al lang blij dat we niet helemaal zijn gestopt als Millenniumgemeente, zoals ook nog werd geopperd. Daar heeft een meerderheid van de raad gelukkig een stokje voor gestoken."

De gemeente koos er destijds voor om met name Thoolse initiatieven te steunen op het gebied van water. Dat voornemen is deels uitgevoerd. Zo werd onder meer een bedrag beschikbaar gesteld voor de aanleg van een waterput in Burkina Faso. Toch zijn ook initiatieven die niet zozeer met water te maken hebben beloond. Een Thoolse link is er meestal wel. Jaap Hage concludeert echter dat het allemaal nog veel beter kan. Hij merkt op dat nog in geen enkel jaar het volledig beschikbare bedrag is uitgekeerd. Met 21.425 euro was 2009 tot nu toe het 'topjaar'. "Ik wil dan ook een oproep doen aan de bevolking om na te denken over goede doelen die we kunnen steunen", stelt het raadslid. Hij denkt dat de gemeente een iets te afwachtende houding heeft aangenomen en meer de boer op moet. "Het feit dat we Millenniumgemeente zijn, moet wat mij betreft veel meer gaan leven onder de bevolking."

In december neemt het college een besluit over de goede doelen die dit jaar geld krijgen uit het potje van 20.000 euro. Vijf initiatieven zijn inmiddels bij de gemeente aangedragen. Zo is er een project waarbij een opvanghuis voor bejaarden wordt gebouwd in Ethiopië. Inwoners van Tholen steunen dit door onder meer foto-exposities en sponsoracties te houden. Ook een project in Kenia, voor de aanleg van sanitaire voorzieningen bij een school, maakt kans. Hope Village in Malawi, dat al een paar keer een bijdrage kreeg, hoopt opnieuw een bedrag te kunnen bijschrijven. "Wat mij betreft komen er nog veel meer suggesties", stelt Jaap Hage. "Zodat we dit jaar al het beschikbare geld kunnen uitgeven."



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening