In een commissievergadering werd vorige week duidelijk dat de vier partijen die het college steunen, geen moeite meer hebben met industrie in de Auvergnepolder. Zelfs het (vooral Halsterse) GBWP legt zich daar nu bij neer.
De Dorpsraad Halsteren zou het zeer betreuren als het open cultuurlandschap van de Auvergnepolder en het vrije uitzicht naar Tholen verdwijnt. "Moet dan alles maar wijken voor industrie?" zegt voorzitter Geert Baartmans. Hij vindt dat de coalitiepartijen hun eigen verkiezingsprogramma's en het coalitieakkoord niet nakomen.
"Daarin staat dat er deze periode niets zou gebeuren in de Auvergnepolder. Ze draaien de kiezers een rad voor ogen. Vooral van GBWP valt dit me erg tegen."
De dorpsraad houdt volgende maand een enquête voor een nieuwe dorpsvisie, waarin ook de mening van de Halsternaren over de Auvergnepolder wordt gevraagd. Baartmans hoopt daaraan argumenten te ontlenen om zich te verzetten tegen de plannen.
Ook IVN Groene Zoom is tegen. "Dit heeft grote gevolgen voor de natuurwaarden. Het gebied is dichtbij het Markiezaatsmeer, waar veel trekvogels fourageren. Dat wordt verstoord", zegt secretaris Marianne van der Toorn.
Wel tevreden is Arn van der Vorst, voorzitter van de kring Bergen op Zoom van de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging. Bergen heeft vrijwel alleen op Noordland nog grond voor grote bedrijven en dat terrein loopt snel vol. "We hebben dat deel van de Auvergnepolder gewoon nodig. Ik vind dat over twee jaar de eerste bedrijven er terecht moeten kunnen."
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.



Sorteer reacties




















