Plan voor Bergse jachthaven terug bij af

Auteur: door Arthur ’t Hart |   vrijdag 25 februari 2011 | 12:54 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 26 februari 2011 | 08:29

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Theodorushaven FOTO THOM VAN AMSTERDAM

De Theodorushaven FOTO THOM VAN AMSTERDAM

BERGEN OP ZOOM - Een gemoderniseerde en sterk uitgebreide jachthaven op de huidige plek in de Theodorushaven in Bergen op Zoom is vrijwel zeker van de baan. "Het is wellicht toch beter die jachthaven daar niet te laten zitten", zei wethouder Ton Linssen deze week in de gemeenteraad.

Donderdag meldde deze krant dat de gemeente de komende jaren 26,9 miljoen euro moet steken in de sterk verouderde en verwaarloosde Theodurushaven. Daar boven op is nog 2,7 miljoen nodig voor snelle noodreparaties.

Met de vernieuwde haven hoopt de gemeente op termijn meer vrachtvaart en meer havengebonden bedrijven en banen aan te trekken. Dan is daar vermoedelijk geen plek meer voor jachten. "Als je nu investeert in de jachthaven terwijl je die straks weer moet verplaatsen, gooi je het geld letterlijk in het water", zei Linssen.

Daarmee is de jachthavenkwestie terug bij af. Watersportvereniging De Schelde zei al veel eerder dat geld steken in de huidige jachthaven zinloos is. De Schelde wil een nieuwe, in de Binnenschelde.

Het nieuws over de megakosten om de Theodurushaven op te knappen, komt hard aan bij de raad. Verschillende fracties spraken hun zorg uit dat er nu nog veel meer bezuinigd moet worden.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Met al die miljoenen tekorten lijkt me een ding heel helder, dit gemeentebestuur moet onder curatele worden gesteld. Zelden zo'n incapabel en megalomaan stel gezien. Als je dit als particulier allemaal flikte was je allang failliet verklaard. Maar dit stel niet hoor, dat blijft lekker op hun comfortabele pluche stoelen zitten en wentelt heel de ellende af op ons, de burgers.
henk - 28-02-2011 | 09:04
Voor die paar bootjes die bergen aandoen, en die dan ook nog geen bootblasting betalen,
dure sluizen en ophaalbruggen nodig hebben, allemaal op kosten van de belastingbetaler. Hele file's laten wachten om met hun bootje de brug te passeren, en dan ook nog een nieuwe haven willen, gaat toch heen.
kees - 25-02-2011 | 23:03
Een heuse jachthaven heeft pas zin als deze heel dicht bij het centrum komt. Anders is het niet echt aantrekkelijk voor passanten, die toch geld in het laadje moeten brengen.
vermeulen - 25-02-2011 | 19:30
Hebben jullie het sommetje al gemaakt ?
bergse haven + theodorus onderhoud + nieuwe jachthaven elders ?
Minimaal 45 + 30 + 10 = 85 miljoen Euro in de komende ca 4 jaar op te hoesten.
En dan lees je over serieuze plannen voor zo'n jachthaven elders en de toeristische inkomsten die dat op zou leveren. Laat me niet lachen, hooguit één behoorlijke snackbar en één watersportwinkel die er op kunnen draaien.
Doet me denken aan de geweldige boost die het vierkantje zou krijgen door die glazen pui van de bieb, ook zo'n natte droom. Wanneer krijgen we asjeblieft een paar nuchtere mensen in dit dorp !
jan - 25-02-2011 | 19:00
Geweldig nieuws. Nu gewoon even geduld hebben. Wachten op de volgende economische opleving. Later investeren in een kanaaltje naar de Gedempte Haven en daar een mooie jachthaven aanleggen. Geweldige toeristiche trekpleister. In de tussen tijd niets ontwikkelen dat dit in de toekomst in de weg kan staan. CvE
CvE - 25-02-2011 | 16:50

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening