Honden kwijt op landgoed, baasjes beschuldigen boswachter

  woensdag 15 december 2010 | 07:43 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 15 december 2010 | 15:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Bij toegangspaden tot het landgoed de Putse Moer staat duidelijk dat het een privédomein is en dat de toegang verboden is. foto's Jan van Zuilen

Bij toegangspaden tot het landgoed de Putse Moer staat duidelijk dat het een privédomein is en dat de toegang verboden is. foto's Jan van Zuilen

PUTTE - Het landgoed Putse Moer bij Putte lijkt zo langzamerhand een Bermudadriehoek voor honden te worden. Al minstens twaalf honden zijn spoorloos verdwenen na een uitstapje op het landgoed, dat gedeeltelijk in België en gedeeltelijk in Nederland ligt. Hun baasjes verdenken de boswachter van het landgoed ervan dat hij hun honden doodgeschoten heeft of vergiftigd.

De beschuldigde boswachter wijst de verdachtmakingen krachtig van de hand. "Ze moeten hun honden beter aan de leiband houden. Dan kunnen ze ook niet weglopen."

Honden

Het landgoed Putse Moer heeft een lugubere reputatie bij hondenbezitters uit Putte. Er zouden al minstens twaalf honden spoorloos verdwenen zijn.

Vergiftigd of doodgeschoten, vermoedt Ruud Backx. Ook Ed Cloeckaert, Jacques Hermie en Cornelis Warnaar denken dat. Alle vier menen ook te weten wie daar verantwoordelijk voor is: boswachter Jef Heeren of anders diens zoon Johan, die net als zijn vader op het grensoverschrijdende landgoed woont.

Backx is onlangs zelf twee honden kwijtgeraakt. Zwerfhonden die hij na een tijd- en geldrovende procedure bij allerlei instanties uit Turkije had meegenomen. „Speelse honden, maar ze deden geen vlieg kwaad. Ze waren veel beweging gewend, dus liet ik ze vaak lekker hollen op de Kalmthoutse Heide, maar ook in de bossen achter mijn huis aan de Bosweg, die aan het landgoed Putse Moer grenzen. Daar gingen ze ook weleens de terreingrens over. Ik zag daar totaal geen kwaad in, tot ze op een dag niet meer terugkwamen.”

Hondenbezitters al gauw dat hij niet de enige was wiens hond niet meer terugkwam na een uitstapje op het landgoed. „Het punt is alleen dat we geen harde bewijzen hebben dat ze worden afgeknald of vergiftigd. We hebben ook geen kadavers. Daarom doet de politie er ook niets tegen. Ik heb mijn honden wel als vermist opgegeven, maar kreeg te horen dat de politie niet in actie komt voor vermiste dieren.”

Boswachter

Boswachter Jef Heeren van het landgoed Putse Moer wijst de beschuldigingen aan zijn adres en dat van zijn zoon Johan verontwaardigd af.

„Hoe durven ze! Dit laat ik me niet zomaar zeggen. Ze hebben geen enkel bewijs en ze moeten nu echt heel goed gaan oppassen of ik doe ze een proces aan.”

Heeren sr. ontkent ten stelligste ooit een hond te hebben doodgeschoten, laat staan dat hij er minstens twaalf heeft neergeknald zoals Ruud Backx en andere hondenbezitters uit Putte denken. „Ik ben inmiddels gepensioneerd. Nu mag ik niet eens meer schieten, maar ook toen ik nog wel officieel boswachter was, heb ik nooit op een hond geschoten. Dat is ook nergens voor nodig. Als ik loslopende honden op ons terrein aantref, wat helaas best vaak voorkomt, vang ik ze en breng ik ze naar het dierenasiel of het politiebureau.”

Lees meer achtergronden in BN DeStem van woensdag



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Er is inmiddels gebleken dat de politie bewust de dader beschermt door niet in te gaan op verzoeken om onderzoek naar de zaak te doen i.v.m. de welgestelde Belgische eigenaar van het prive domein Putse Moer en eerdere aangiften die niet zijn opgevolgd.

De goede naam van deze mediagigant is schijnbaar belangrijker dan gerechtigheid!

Ook dit kan in Nederland!

Info - 17-12-2010 | 14:40
Ik hoop uit de grond van mijn hard dat de boswachters al deze mensen een zwaar proces aan hun broek smeert!!!
Iemand die zijn hond WEL bijhoudt - 17-12-2010 | 12:30
@Stadsbewoner
Lees jij wel?

1. Ik heb nergens iets gezegd over besprongen worden.
2. Daar heb je dan dus cursussen voor om je hond dat af te leren.

Het probleem is dat de meeste mensen hun dier niet opvoeden, of in ieder geval niet goed. En dan krijgt je die problemen. Zeker bij grote sterke en in potentie agressieve honden zou je dus een cursus moeten volgen. Zodat die honden WEL goed opgevoed worden. Scheelt een boel bijt incidenten.

Noem mij maar krankjorem, maar ik ben de enige hier die met een oplossing komt.

En ja, honden aanlijnen omdat de mens alles claimt, dat vind ik nou krankjorem. Alles moet maar wijken voor het egoïsme van mensen.
Rico - 17-12-2010 | 08:45
@ Rico; volgens mij ben jij krankejorem als jij denkt dat iedereen het leuk vindt om door een loslopende hond besprongen te worden!
Juist dat aantal mensen is in Nederland ( ook onder de hondebezitters ) af aan het nemen. Nee hier in Nederland ( Staatsbosbeheer heeft ze in elk geval wel ) zijn er "hondenlosgebieden " waar de viervoeters los mogen lopen, verder is Nederland te vol qua bewoning om dit waar te maken, zeker nu het aantal goed gesocialiseerde honden afneemt en onze moslimbroeders steeds talrijker worden ( hond is voor velen van hen een afgeest ) is het niet gewenst dat honden overal loslopen: daarom is het bij WET op de openbare weg verboden!
Stadsbewoner - 16-12-2010 | 22:50
@Carmen
Die betalen dat zelf.

Ik heb zelf een rottweiler, als je in de opvoeding met zo een hond een foutje te veel maakt kunnen ze zeer snel te dominant of zelfs agressief worden. Ik heb wel betaald om mij goed te laten informeren. En van de rottweiler eigenaren die ik inmiddels ken kun je goed zien bij wie het wel of niet fout is gegaan.

Ik heb het hier niet over een maltezer ofzo.
Rico - 16-12-2010 | 09:43

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening