Fusie lokale omroepen ABG en BRTO

Auteur: door Niels Herijgens en Marc Molenaars |   vrijdag 28 mei 2010 | 08:33 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 28 mei 2010 | 08:35

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BERGEN OP ZOOM - ABG-tv en de BRTO, de twee in Bergen op Zoom gevestigde lokale omroepen, gaan per 1 januari 2011 fuseren.
Dat hebben de besturen gisteren in een gezamenlijke persconferentie bekendgemaakt.

Het betreft nadrukkelijk een volwaardige fusie: beide organisaties houden op te bestaan, vanaf volgend jaar is er nog één lokale omroep, die mogelijk onder een nieuwe naam gaat opereren.

De tv-uitzendingen komen straks allemaal vanuit de binnenkort op te leveren studio van ABG-tv, waaraan wordt gebouwd bij Residentie Moermont (het 'tijdelijk ABG'). De BRTO ontmantelt zijn tv-studio in de Burgemeester Van Hasseltstraat, die vorig jaar nog volledig is vernieuwd. De radio-uitzendingen komen voorlopig nog wel vanuit de BRTO-studio, de andere omroep heeft immers geen radiotak. Als het aan de besturen ligt, is ook die plek maar tijdelijk: wat radio betreft azen ze op een studioruimte in poppodium Gebouw T dat in aanbouw is aan het Wilhelminaveld. Gaat dat door, dan zegt de nieuwe omroep de huur van het pand aan de Van Hasseltstraat op.

Op radiogebied verandert verder niet veel: dezelfde vrijwilligers blijven na de fusie dezelfde programma's maken. Bij de televisietak is dat even anders: vrijwilligers van beide omroepen zullen moeten voldoen aan bepaalde eisen om een plekje in de nieuwe organisatie te verwerven. "Dat heeft alles te maken met de kwaliteit die de nieuwe omroep wil leveren", zegt BRTO-voorzitter Etiënne Schoenmakers.

Maarten van den Boom (in dienst van tanteLouise, de zorginstelling waar het huidige ABG-tv onder valt) gaat als 'eerste Bergse omroepdirecteur' de kar trekken.

Uit de intentieovereenkomst die Jef Pelgrims (namens ABG) en Etiënne Schoenmakers (BRTO) gistermiddag ondertekenden, blijkt dat de BRTO na het wegvallen van beroepskracht Roy de Groot niet alleen organisatorisch een probleem had maar ook financieel in zwaar weer verkeerde. Tegenover de uitgaven van 125.000 euro stond jaarlijks slechts een ton aan inkomsten. "We konden kiezen: of een nieuwe beroepskracht aantrekken of samenwerking zoeken", erkent Schoenmakers, die groen licht gaf voor 'verkennende gesprekken'. Die financiële nood is met de fusie gelenigd: de stichting tanteLouise staat garant waarmee het voortbestaan van de omroep voor de komende tien jaar is gegarandeerd.

Dat beide omroepen beter konden fuseren, is veel vaker geconstateerd. Voor het laatst gebeurde dat ruim een jaar gelden, maar beide omroepen wilden feitelijk geen concessies Volgens Pelgrims en Schoenmakers is dit het moment om een einde te maken aan de 'jarenlange rivaliteit en onderling gekissebis'. Met de aanstelling van Peter bevers als bemiddelaar kwam de zaak in een stroomversnelling. Hij is ere-voorzitter van BRTO én vicevoorzitter van de Raad van Toezicht van tanteLouise. Hij kent beide partijen goed.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Tsja Peter,

Vroegâh zouden we het hier hebben over goedbedoelende amateurs. En met amateurs hebben we nog steeds te maken alleen hebben ze goedbedoelend al lang uit hun vocabulaire geschrapt.
Symptomatisch voor de gang van zaken binnen tanteLouise. En dit soort 'gearriveerde' mensen meent verantwoord toezicht uit te kunnen oefenen op de meest incapabele graaier der incapabele graaiers. Hilarisch staaltje van Maatschappelijk Onverantwoord Ondernemen.
Headhunter - 17-06-2010 | 01:08
Het enige wat mij verwonderd is dat een lid van de raad van toezicht bemiddeld.
Deze zou toch onafhankelijk toezicht moeten houden ipv van zich bemoeien met bestuurlijke aangelegenheden.
Ooit gehoord van belangenverstrengeling ?
Peter - 14-06-2010 | 20:13
Ben benieuwd of en nu eidenlijk eens wat aan dat babyfoon geluid gedaan wordt. dat klinkt al jaren voor geen meter. geluukig zijn ze bij ABGTV niet lomp (kijk maar naar de tv uitzendingen)
iemand - 01-06-2010 | 22:59
Beste Dicky,

Bedoel je de lokale omroep in nieuwe vorm of alleen de brto in huidige vorm?
Dit was wel een heel onduidelijke reactie.
Morgenochtend trouwens een live-uitzending van de jazzmis door abgtv.
En bergenaar dat is niet in het plat bergs.
Dus kijk en luister gerust.
Hans - 29-05-2010 | 19:54
Stoppen met die handel. goed + goed. Geen bestaansrecht!!!!!!!!!!
Ze zijn steeds verder afgedwaald.
dicky - 29-05-2010 | 17:57

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening