In september weer water rond Fort de Roovere

Auteur: door Jan van de Kasteele |   woensdag 17 maart 2010 | 23:32 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 17 maart 2010 | 23:34

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De grachten rond fort De Roovere zoals ze er nu bij liggen. In september moeten ze vol water staan.foto Chris van Klinken/het fotoburo

De grachten rond fort De Roovere zoals ze er nu bij liggen. In september moeten ze vol water staan.foto Chris van Klinken/het fotoburo

BERGEN OP ZOOM - Het had al klaar moeten zijn. Eind 2008 presenteerde de gemeente Bergen op Zoom trots de plannen voor het herstel van Fort de Roovere, en het aangrenzende gebied langs de Ligneweg richting Fort Pinssen.
Opnieuw 'nat maken', da's de bedoeling. De gemeente wil de grachten rondom De Roovere uitdiepen tot anderhalve meter. En het hele gebied langs de Ligneweg waar bastions nog lichtjes glooiend aanwezig zijn in het landschap moet een drassige zone worden. Gekapt is er al volop, eind 2008, begin 2009. Maar daarna viel het werk stil. Door bezwaren van een grondeigenaar. De gemeente heeft nu besloten toch door te gaan. Begin april, wellicht nog met een officieel moment, wordt het werk hervat. Begint de gigaklus om maar liefst 120.000 kuub grond af te voeren, zegt wethouder Sander Siebelink. "We praten nog met de bezwaarmaker, maar voorlopig werken we om zijn terrein heen." De gemeente begint aan de kant van fort Pinssen en werkt zo de komende maanden richting De Roovere. In september moet het klaar zijn. Het afvoeren van zoveel grond, brengt het nodige vrachtverkeer met zich mee. Over de routes die die vrachtwagens gaan rijden en over het werk houdt de gemeente donderdag 25 maart vanaf 19.30 uur een informatiebijeenkomst in De Wittenhorst in Halsteren.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
we moeten met z'n allen 30 miljard bezuinigen, de gemeente Bergen op Zoom zit al lang op zwart zaad( Zie het debacel rondom de bergse plaat) maar evengoed gaan ze gewoon door met het over de balk gooien van de nodige eurootjes. En wat is de winst? een stinkende sloot met ongedierte, dat is het uiteindelijk resultaat van dit alles.
kees - 18-03-2010 | 22:39

Het is gewoon een zeer goede zaak om, nu het nog kan, een stuk van de Bergse geschiedenis te herstellen.
Er is al zoveel kapot gemaakt van "La Pucelle".

Groeten, Walther.
Walther - 18-03-2010 | 13:19
jeeeeeeee wat een arogantie ten top heeft u nu nog niets geleerd van het verlies van al die stemmen?
waarom nu weer grond afgraven, er is al genoeg vernield daar, niemand zit op een zooi water te wachten , dat is vragen om ongelukken en een hoop ongedierte .
ik vraag me ondertussen af wie al die plannen bedenkt en hoeveel geld hier in gepompd mag worden.
Wat eerst een prachtig gebied voor veel mensen en ook dieren was is nu een kaal en naar geestig gebied wat dus nu nog veel triester gaat worden.
Maak niet nog meer kapot AUB
Adrienne - 18-03-2010 | 13:04
De gemeente op z'n best; Mwah daar werken we dan toch gewoon omheen!? Moet ik spontaan denken aan die mensen in China met hun huis middel in een winkelcentrum....
Piet - 18-03-2010 | 10:19

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Bergen moet hondenwachters aanstellen in strijd tegen poep op de stoep.

Laatste nieuws Dichtbij