Dat komt er dus nu in principe op neer dat Halderberge tachtig woningen extra krijgt, bovenop de bestaande planningslijsten voor woningbouw. Later wordt bekeken of er mogelijk nog meer woningen gebouwd kunnen worden als compensatie. Naast die extra woningen ontvangt de gemeente een maximale bijdrage van een half miljoen euro. Dat bedrag is bedoeld voor de herontwikkeling van het J.F. Vlekkeplein in Stampersgat. Bovendien werkt de provincie ook mee, planologisch dan, aan de verplaatsing van het autobedrijf Verhoeven aan het J.F. Vlekkeplein.
De gemeente wil dat bedrijf liefst naar een andere locatie in of direct bij Stampersgat verplaatsen. Tenslotte wil de gemeente dat een groene buffer wordt aangelegd om Stampersgat heen. Dat zou dan gaan om drie grondwallen die tussen Stampersgat en het AFC komen, inclusief een groene 'verblijfsruimte van twee hectare voor de Stampersgatse bevolking ten oosten van de Kreekweg.
Tenslotte zegt de provincie toe dat Stampersgat geen extra geur- geluids en verkeersoverlast mag hebben na de aanleg van het AFC.
De Halderbergse gemeenteraad en Gedeputeerde Staten moeten nog wel hun zegen geven, voor de overeenkomst definitief kan worden ondertekend.





















