'AFC dichttimmeren voor transport en logistiek'

Auteur: door Franka van der Rijt |   donderdag 18 februari 2010 | 23:12 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 18 februari 2010 | 23:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Derriekreek ter hoogte van de Noordzeedijk, op de achtergrond de suikerfabriek. Onderdeel van het AFC.  foto Franka van der Rijt

De Derriekreek ter hoogte van de Noordzeedijk, op de achtergrond de suikerfabriek. Onderdeel van het AFC. foto Franka van der Rijt

STEENBERGEN - Het Steenbergse college van B en W dringt er bij Gedeputeerde Staten van Brabant met klem op aan dat het Agro Food Cluster (AFC) bij Dinteloord zo wordt dichtgetimmerd dat bedrijven in de transport en logistiek er gegarandeerd géén kans krijgen.
Dat staat in de zienswijze, zeg maar het bezwaar, dat de gemeente Steenbergen in Den Bosch heeft ingeleverd op het concept-inpassingsplan voor het AFC, de milieu-effectrapportage en het exploitatieplan voor de kassen en industrie bij de Suiker Unie.

Steenbergen vindt dat de provincie veel scherper op papier moet zetten aan welke regels en voorschriften het nieuwe kassen- en industriegebied moet voldoen. Of het nu gaat om de bouwhoogten van kassen, de lichtuitstoot, het parkmanagement of het soort bedrijven dat straks naar Dinteloord komt; het moet allemaal steviger en beter uitgewerkt worden, vindt wethouder Wilma Baartmans.

"We willen geen enkele ruimte voor discussie over de bedrijvigheid. Er is vanaf het begin op gehamerd dat het AFC een uniek concept wordt: een voorbeeld van duurzaamheid waarbij enkel en alleen ruimte is voor bedrijven in de agro foodsector. Zo is het beloofd en dat moet waargemaakt worden. De gemeente Steenbergen is straks verantwoordelijk voor de uitvoering van het bestemmingsplan. Daarom is het ook zo belangrijk dat de voorschriften nu helder vastgelegd worden", aldus Baartmans die het AFC-inpassingsplan nu op belangrijke punten 'te vrijblijvend vindt'.

Steenbergen drong er vorig jaar al op aan dat de provincie meer werk zou maken van haar rol als 'regisseur' in West-Brabant bij de planning en ontwikkeling van bedrijventerreinen.

Dat is niet alleen belangrijk voor het AFC Dinteloord, maar ook voor het Logistiek Park Moerdijk. Als Den Bosch de deur op een kier zet voor logistieke bedrijven op het AFC, is de kans groot dat het 'unieke' karakter van het AFC al bij voorbaat verloren is en dat het verwordt tot slechts een 'algemeen bedrijventerrein' waar niets bijzonders aan is.

Het Steenbergse college wil er volgens Baartmans alles aan doen om dat te voorkomen.

Het ingediende bezwaar op het AFC-inpassingsplan loopt naast de verbeten politieke strijd in Steenbergen over het bestuursakkoord dat het college met de provincie wil sluiten over het AFC. Daarin is geregeld wat Steenbergen binnenhaalt in ruil voor medewerking aan het kassenproject. Zoals BN/DeStem eerder meldde, is het onderhandelingsresultaat voor de PvdA en VVD onverteerbaar. Die partijen willen dat Den Bosch alsnog met geld over de brug komt voor een oostelijke ontsluiting Dinteloord en het wegenonderhoud in het kassengebied. Maar dat kan Steenbergen vergeten, was vorige week de heldere boodschap van gedeputeerde Ruud van Heugten.

In de Steenbergse gemeenteraad lijkt nu een meerderheid genegen om toch groen licht te geven voor de kassendeal met de provincie. Naar verwachting neemt de raad daarover deze maand een besluit.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Jaja, de gemeenteraad zal heus wel instemmen met de AFC plannen, onlangs zijn ze op rapport geweest bij de Provincie en daar worden de puntjes natuurlijk op de i gezet, die zijn tenslotte toch de baas, gebeurt in onze gemeente Moerdijk ook zo, zogenaamd bied de gemeente tegenstand, maar onderwijl stemt men toch voor het AFC, en de simpele burger word zo dus mooi om de tuin geleid, ondanks de vele protesten van bewoners.
Maar de Provincie zal wel als overwinnaar uit de strijd komen, want die beheren ook de financiele voor of nadelen van de betrokken Gemeentes, m.a.w. ja stemmers krijgen een bijdrage en nee stemmers krijgen geen subsidie voor projecten, en wij protesterende bewoners in de onmiddelijke nabijheid van het AFC?, ach wij zijn maar sukkels die niets in te brengen hebben , het is een ver van ons bed show lijkt het wel.

Frans 5.
frans5 - 19-02-2010 | 11:08

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Bergen moet hondenwachters aanstellen in strijd tegen poep op de stoep.

Laatste nieuws Dichtbij