Marathon wordt kuitenbijter

Auteur: door Niels Herijgens niels.herijgens@bndestem.nl |   vrijdag 09 oktober 2009 | 23:05 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 10 oktober 2009 | 12:45

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BERGEN OP ZOOM - Van het snelle parcours zal de gloednieuwe WestBrabantse marathon het niet moeten hebben. Maar juist door de 'lekker zware' tocht over de Brabantse Wal moet het lukken om het evenement de top-vijf van Nederlandse marathons in te krijgen, denkt Spado-voorzitter Johan van den Berg.
"En dan doelen we op het aantal deelnemers. Bergop en bergaf lopen, door de natuur, deels onverhard, maakt het voor menig loper zeer interessant."

De atletiekvereniging reageerde blij verrast, toen Rotaryclub De Brabantse Wal met het idee voor een loopevenement op de proppen kwam, zegt Van den Berg. "We zinden al op een nieuwe marathon in deze omgeving, dus dit kwam als geroepen. De gunstige plek op de atletiekkalender – er zijn het eerste weekeinde van juni weinig andere marathons in Europa – biedt grote kansen. We willen bij de eerste editie, op 6 juni 2010, al een paar Nederlandse toppers aan de start hebben. Om hopelijk daarna ook de internationale snelle jongens binnen te halen."

Dat veel evenementen juist in deze tijd moeite hebben hun begroting rond te krijgen, deert Rotaryvoorzitter Frenk Theuns niet. Hij denkt zelfs winst te maken, om die te schenken aan een goed doel. "We hebben veel ervaring met sponsorwerving. Bovendien bieden we bedrijven de ruimte om onderling te netwerken. Daar is ook het muziekfestival op zaterdagavond zeer geschikt voor."

Voor dat podium is nog niemand geboekt, maar Theuns weet wat zijn organisatie wil. "De Toppers zelf zullen te duur zijn, maar in dat genre moet je het wel zoeken: Nederlandstalig en feest."

Het festivalterrein op de Boulevard blijft op zondag gewoon in gebruik: dan is het de start- en finishlocatie. Niet alleen voor de volledige marathon overigens: een halve lopen kan eveneens. Er komen ook wedstrijden over tien en vijf kilometer en een kidsrun.

De lopers doen na het vertrek in Bergen op Zoom de dorpen Hoogerheide, Ossendrecht en Woens- drecht aan. Brabantse Walgemeenten Bergen op Zoom en Woensdrecht steunen het evenement van harte. Zij zien het als een prachtig middel voor (toeristische) promotie. "We faciliteren de zaak; of we sponsoren moeten we later bekijken", zegt de Bergse wethouder Maarten van Eekelen. Zijn Woensdrechtse collega Martin Groffen ziet de marathon niet als bedreiging voor de Ronde van de Brabantse Wal, een nog te ontwikkelen wielerwedstrijd. "Daar hebben we nog steeds contact over met provinciebestuurder Onno Hoes."

Het nieuwe dubbelevenement valt komend jaar samen met Proefmei. Mooi, vinden de organisaties: zo kan promotie van gebied en streekproducten worden gecombineerd.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Leuk initiatief, maar de gemeente Bergen op Zoom heeft al een a-evenement geboekt in de weekend, namelijk ProefMei 2010. Ook hier wil BOZ zich mee op de kaart zetten. Ben benieuwd hoe de gemeente beide evenementen gaat faciliteren/ondersteunen. Misschien een andere datum voor één van de (prima) evenementen? Bovendien moeten ook sponsors keuzes maken en die potjes worden ook steeds beperkter. Veel succes allemaal!
bergenaar - 10-10-2009 | 12:45
das wel 42.195 km , zoude dat wel doen . ik kom wel kijke als het zover is jongens en meisjes ; daar worde moe van ikke nie. veel succes dan maar. houdoe de groetjes van ganske.
ganske - 10-10-2009 | 01:53

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Bergen moet hondenwachters aanstellen in strijd tegen poep op de stoep.

Laatste nieuws Dichtbij