Watersportvereniging De Schelde en zeeverkennersgroep Karel Doorman willen dat de jachthaven niet langer deel uitmaakt van de Theodorushaven. De combinatie van beroepsvaart en recreatievaart komt de veiligheid volgens de verenigingen zeker niet ten goede. Zij hebben andere locaties in het vizier, zoals de voormalige werkhaven bij de Molenplaat of het water bij de Noordlandsedijk.
Of hun grote wens op korte termijn uitkomt, is zeer twijfelachtig. Wethouder Ton Linssen liet de raadsleden weten dat er al jarenlang geen geld is gereserveerd voor de verplaatsing van de jachthaven. De kans is dus heel groot dat de jachthaven voorlopig op de huidige stek blijft. "Nogmaals, het is ook geen must dat dit gebeurt. Het is wenselijk." Tot verbazing van de verenigingen reageerde geen enkele fractie direct op de woorden van Linssen. Ook niet op zijn losse opmerking dat De Ham misschien ook wel in beeld is als mogelijke locatie voor de jachthaven. Twee jaar geleden noemde Linssen het gebied tussen De Ham en de watermolen ook al als mogelijke jachthaven. De watersporters zien niets in deze plek, dan zijn ze uren onderweg naar de Oosterschelde.
GroenLinks was uiteindelijk de enige fractie die de motie niet steunde. "Wij willen geen valse verwachtingen wekken. Kunnen we voor 1 september wel duidelijkheid geven?", aldus fractievoorzitter Andrew Harijgens.
Op initiatief van het CDA werd een amendement ingediend waarin het college de opdracht krijgt om bij de ontwikkeling van de Theodorushaven regelmatig de financiële gevolgen aan de raad voor te leggen. Ook dit amendement kreeg brede steun.
Verschillende fracties uitten kritiek op de strategische visie die een extern bureau over de haven heeft opgesteld. De VVD vindt bijvoorbeeld dat de actieplannen zijn gebaseerd op drijfzand. "We missen een duidelijke visie. Waarom wordt niet gekozen voor het thema maintenance? Bedrijven die zijn gericht op vliegtuigbouw en onderwijs, moeten we trekken."


Sorteer reacties


















