Vrije plaatsen voor campers

Auteur: door Rob Paardekam |   zaterdag 02 augustus 2008 | 06:50 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 02 augustus 2008 | 17:03

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
THOLEN - Vakantiegangers die met de camper op pad zijn, kunnen volgende zomer vrij kamperen op een aantal plaatsen in de gemeente Tholen. "Het gaat om een proef van één seizoen", zegt wethouder Eric Goossen.
De eigenaren van reguliere campings zijn niet te spreken over het plan.

Volgens Goossen is er vanuit de 'camperwereld' erg veel vraag naar plekken om te overnachten buiten de campings. "Deze toeristen zoeken vaak enkel een plekje om de nacht door te brengen en hebben dan geen behoefte aan een dure plaats op een camping. Wat wij willen bieden is een plek waar ze een euro in de automaat gooien en dan water krijgen en naar de wc kunnen. De volgende ochtend rijden ze gewoon weer verder."

De gemeente denkt aan een proef van één seizoen. Logischerwijs zal dat de zomer van 2009 worden. Er worden waarschijnlijk twee plaatsen aangewezen. Bij succes kan dat aantal worden uitgebreid. Goossen denkt aan de havenplateaus als locatie.

De campinghouders zijn niet blij met het plan. Het zou gaat om oneerlijke concurrentie, maar dat is volgens Kees Menheere – secretaris van de vereniging van campinghouders – nog niet eens het grootste probleem. De meeste campings ontvangen immers niet bijster veel campers. "En bovendien zullen de nodige camperbezitters toch graag veilig binnen de poorten van een camping willen staan."

Menheere zegt dat hij en zijn collega's vooral ontstemd zijn over het feit dat de 'vrije campeerders' geen toeristenbelasting afdragen. "Terwijl onze gasten wel dik betalen." Menheere denkt overigens dat de proef geen succes wordt. "Ik verwacht dat het uit de hand zal lopen met het aantal camperbezitters, dat straks vrij staat te kamperen in onze gemeente."

De campinghouders maken hun bezwaren nog kenbaar aan de wethouder. Die wil contact met hen.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Jammer dat de campingbeheerders er zelf niet eerder aan hebben gedacht om campers toe te laten op hun bedrijf.
Cees - 02-08-2008 | 17:03
Jammer dat de campingbeheerders er zelf niet eerder aan hebben gedachtttttttttt.
Cees Camper - 02-08-2008 | 17:01
Wat een belachelijk idee, Goossens, wie zit hierop te wachten ? De inwoners niet, die krijgen alleen maar te kampen met extra overlast (rommel, wc, etc), de campings niet en de gemeente niet, want het levert geen stuiver op ! Laat die campers naar de daarvoor bedoelde plaatsen op de camping gaan, zo duur is dat toch zeker niet ?
En als heer Goossens eens iets extra's wil doen voor toeristen, ruim dan aan het begin van het seizoen die troep langs de stranden eens op en plaats een paar extra vuilnisbakken.
Jack - 02-08-2008 | 15:41

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening