Genoeg ijs voor tocht op Binnenschelde

Auteur: door Ad Goddrie |   woensdag 08 februari 2012 | 16:11 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 08 februari 2012 | 21:25

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

BERGEN OP ZOOM - In Friesland zeggen ze it giet oan, in Bergen op Zoom 't ga deur. Het ijs van de Binnenschelde is dik genoeg voor een grote toertocht komende zaterdag. Dat heeft de Stichting IJsvermaak woensdagmiddag na een laatste inspectie bekendgemaakt.

Vanaf 10.00 uur krijgen schaatsers alle ruimte op het parcours met een lengte van tegen de vijf kilometer. Wie de ronde langs vier stempelposten voltooit, krijgt een medaille. Meerdere rondjes zijn ook mogelijk. "Maximaal vijf, dat lijkt ons wel voldoende", zegt Jaap Truijens, woordvoerder van IJsvermaak.

Binnenschelde

De stichting hield ook in 2009 een grote toertocht op de Binnenschelde. Die trok ruim 2.000 deelnemers. "We houden nu een maximum van 2.500 schaatsers aan, anders wordt het te gevaarlijk."

Stempelkaarten

Schaatsers kunnen tot 13.30 uur stempelkaarten halen in de sporthal aan de B0ulevard. Aan die kant van de Binnenschelde liggen ook start- en finish. De recreatieve toertocht, die gepaard gaat met koek-en-zopietenten en muziek van dweilbandjes, eindigt om 16.00 uur. Deelname kost 2 euro.

De organisatie verwacht dat veel mensen met de auto komen. "Als aan de Boulevard geen plaats meer is om te parkeren, zullen automobilisten moeten uitwijken naar plaatsen rond bijvoorbeeld Kijk in de Pot. Mensen moeten er rekening mee houden dat ze een stukje zullen moeten lopen", zegt Truijens.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik heb vorige keer megedaan en doe nu weer mee. Vijf rondjes om het gemak schaatsen en genieten van alles er omheen.
ijspret - 09-02-2012 | 16:27
Al doen we geen 11 steden tocht, deze tocht is net zo geweldig
schaatsliefhebber - 09-02-2012 | 14:58
Ik kijk er al naar uit, a.s. zaterdag al die mensen op het ijs .... dat wordt genieten. Eigenlijk doen we dat iedere dag al want er wordt iedere dag druk geschaats, maar zaterdag nog wat extra.

Wij wonen pal aan de Binnenschelde en kijken vanuit onze woonkamer zo op het meer. Dus mensen niet naar Friesland maar op naar de Binnenschelde!!

"IT GIET OAN"
Takke - 09-02-2012 | 08:05
Vanmiddag het parcours bekeken en het is een prachtige ronde met geweldig ijs. Morgenochtend nog een rondje schaatsen en natuurlijk zaterdag mijn kruisje halen!
Mooi initiatief!
Eric - 09-02-2012 | 00:12
Ik ben er klaar voor. Vanavond mn noren halen en mn schaatspak uit de kast.
Martijn - 08-02-2012 | 16:44

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Mijn hart kleurt nu al oranje

Laatste nieuws Dichtbij




DE KWESTIE
In De Kwestie komt iedere zaterdag een onderwerp aan de orde dat u bezig houdt. Een onderwerp dat er toe doet. Van politieke spagaten tot parkeerproblemen, van sluiten van een zwembad tot groenonderhoud. Wij willen vooral dat u aan het woord komt en willen uw mening horen.
Klik hier en plaats uw mening