Hoe moet het nu verder met paard Berry?

Auteur: door Rob Zorn |   dinsdag 17 januari 2012 | 21:15 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 18 januari 2012 | 07:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Heleen Felius en haar Berry. Wat er met de viervoeter gebeurt als zij straks naar Australië emigreert, is nog onduidelijk. foto Rob Zorn

Heleen Felius en haar Berry. Wat er met de viervoeter gebeurt als zij straks naar Australië emigreert, is nog onduidelijk. foto Rob Zorn

BERGEN OP ZOOM - "Hoe het verder moet met Berry, is een hele lastige. Als hij echt niet mee kan, dan probeer ik hier iemand te vinden die goed voor hem kan zorgen.

En die verzorging zal ik dan ook betalen. Maar hij staat me nu al op te wachten als ik even niet geweest ben. Ik ben bang dat hij dan wel lang gaat staan wachten." Heleen Felius uit Bergen op Zoom viel 15 jaar geleden als een blok voor de hengst die inmiddels 28 jaar oud is. "Er was gewoon meteen een klik tussen ons. Net zoals je dat soms hebt bij mensen die je nog nooit ontmoet hebt, maar van wie je het gevoel hebt dat je ze al een hele tijd kent. Toen ik de kans kreeg om hem te kopen, heb ik daar ook geen nacht over hoeven slapen."

Australië

Dat Heleen, haar man Eddie en hun dochter Yara naar Australië gaan, is de vervulling van een lang gekoesterde wens. Zij hebben een verblijfsvergunning van drie jaar voor het westen van het land. Dat hebben ze te danken aan het feit dat daar veel behoefte is aan wellfare workers. "Ik werk hier al vijftien jaar met mensen met een niet aangeboren hersenletsel. Als ik daar in drie jaar tijd minimaal een jaar lang in die sector werk, dan krijgen we normaal gesproken een permanente verblijfsvergunning."

Geld

Alles staat dus op groen voor een vertrek naar down under later dit jaar. Ze gaan in de buurt van Perth wonen. De verkoop van het huis in de wijk Meilust is volgens Heleen geen probleem. De toekomst van Berry wel. Om hem in Australië te krijgen is 15.000 euro nodig. En dat geld heeft het gezin Felius niet. "We krijgen natuurlijk wel de opbrengst van de verkoop van ons huis. Maar dat geld moeten we van de overheid in Australië achter de hand houden als appeltje voor de dorst. En ik heb op internet gezocht of hier een oplossing voor is. Maar ik heb niets kunnen vinden."

Mensen die Heleen Felius kunnen helpen kunnen haar mailen: heleen@new-luna.com

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Wat een reactie's hieronder.
Allemaal onbegripvol.
En laat mij eens raden dat zijn allemaal mensen die geen paarden hebben.
Jullie weten niet hoe het is om een paard te hebben.
Daar komt ook niet alles voor uit de lucht gevallen
Pip - 20-01-2012 | 07:53
Misschien heeft Staatsbosbeheer wel een plekje voor hem. Op het landgoed Oosterheide hebben ze ook een paar paarden lopen...
Maria - 19-01-2012 | 18:30
Wat toevallig, ik heb ook zoiets. Ik ga dit jaar voor 4 jaar naar Nieuw Zeeland (misschien voor vast) maar mijn vrouw mag door omstandigheden dat land niet in. Is er iemand die voor haar kan zorgen? Ze is vreselijk lief, verzorgd zich goed want gaat elke week naar de kapper, pedicure,schoonheidspecialist etc. Koopt ook graag wekelijks nieuwe kleren en houdt van gezelligheid dus eet het liefst buitenshuis. Als iemand mij kan helpen?? E mail bij de stem bekent.
Bert - 19-01-2012 | 08:01
het zal vast erg prettig zijn voor een 28 jarig paard om helemaal naar australie te moeten gaan. dat is hetzelfde als een dame van 100 nog de halve wereld over sturen.
ik - 19-01-2012 | 02:01
Is dit een indirect een schooibericht?
jack - 18-01-2012 | 17:31

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Bergen moet hondenwachters aanstellen in strijd tegen poep op de stoep.

Laatste nieuws Dichtbij