Joop Vreugdenhil op het terrein van Zeebra Tours, dat pal naast de A58 ligt. Foto Jan van de Kasteele
Met een horecavoorziening erbij waar overnachtende chauffeurs terecht kunnen voor hun natje en droogje. Plus de nodige sanitaire voorzieningen.
Dat is de oplossing die wethouder Ton Linssen van Economische Zaken samen met Joop Vreugdenhil van Zeebra Tours gaan onderzoeken. "Het is een win-winsituatie", zegt Linssen. Als het plan doorgaat heeft de gemeente eindelijk een plek waar vrachtwagens terechtkunnen voor een overnachting. Zodat ze niet langer in wijken en op bedrijfsterreinen lukraak hun combinaties parkeren. En Vreugdenhil heeft in een klap een invulling van zijn terrein. Iets waar hij al jaren naar op zoek is.
De wethouder is optimistisch. Vreugdenhil nog wat terughoudend. Want, zegt hij: "Met alleen vrachtwagens kan ik het niet verdienen. Daar moet echt horeca bij. Dat moet het voor mij rendabel maken."
En juist dat ligt nu op het bordje van de wethouder. Hij moet dit mogelijk maken. De plek voor een horecavoorziening heeft Vreugdenhil al, dat kan links naast het huidige terrein.
De Bergse ondernemer heeft nu al zo'n zestig vrachtwagens die plek huren op het terrein van Zeebra Tours. Dat gebeurt door bedrijven maar ook door individuele chauffeurs. Daar kunnen er als hij een van de loodsen laat slopen nog zeker honderd bij, is zijn verwachting.
Het terrein van Zeebra Tours is makkelijk aan te rijden. Het ligt immers vlak bij de afrit Huijbergen/Bergen op Zoom Zuid. Op termijn gaat die afrit waarschijnlijk weg. Rijkswaterstaat denkt aan een nieuwe afrit verder naar het zuiden, ter hoogte van Heimolen. Maar volgens wethouder Linssen duurt het zeker nog vijf, misschien zelfs wel tien jaar voordat het zover is. "En dat geeft Zeebra Tours een positie. Dan moet het mogelijk zijn de parallelweg door te trekken zodat er een verbinding komt met de nieuwe afslag", denkt hij alvast vooruit.
Linssen sprak met Vreugdenhil op verzoek van de gemeenteraad.
Jarenlang probeerde Joop Vreugdenhil een betere invulling voor het terrein van Zeebra Tours te bedenken. „Ik heb 25 touringcars. Daar heb je een paar duizend vierkante meter voor nodig. Maar dit terrein is 2,5 hectare groot.”
Een deel ervan verhuurt hij. Niet alleen als stalling voor vrachtwagens of opleggers. TransMission, een logistiek bedrijf, huurt een van de loodsen. En blijft dat ook doen als er een parkeerplaats voor vrachtwagens komt, zegt Vreugdenhil. Linssen ging met hem praten omdat de gemeenteraad dat vroeg. Vreugdenhil probeerde de afgelopen maanden vergeefs toestemming te krijgen om een evenementenhal en congrescentrum op zijn terrein te beginnen. Maar de gemeenteraad koos voor MaVer, met als belangrijkste argument dat dit een plan is voor dichter bij het centrum. En dat de binnenstad van de evenementenhal kan profiteren. MaVer komt ten zuiden van De Zeeland, is de bedoeling.
Vreugdenhil gelooft er niet in. „Overal zijn evenementenhallen pal langs de snelweg.” Maar hij kan niet anders dan zich er bij neerleggen. Linssen kwam langs. „Hij vroeg: wat zijn de alternatieven.” Hij noemde de vrachtwagenparkeerplaats. En eventueel een zorghotel. Als het met die vrachtwagens op niks uitloopt. Voorlopig wacht hij af waar de gemeente mee komt.
De gemeente probeerde vorig jaar nog een vrachtwagenparkeerterrein te laten realiseren door Rijschool Mattemburgh. De locatie: het voormalige Meeuscomplex aan de Vierlinghweg. Maar deze ondernemer haakte uiteindelijk af vanwege de te hoge kosten. „Als dit terrein bij Zeebra Tours nu wel doorgaat komt er een algemeen verbod om vrachtwagens elders te parkeren”, zegt Linssen. „Want dat kunnen we dan doen via de algemeen plaatselijke verordening.”


Sorteer reacties


















