Stoomcursus voor Bergse elfjes

Auteur: door André Kies |   zaterdag 10 december 2011 | 08:31 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 10 december 2011 | 08:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een leerlingelf krijgt les in de elfendans. Vrijdag moet hij de dans onder de knie hebben. Dan begint ElfenBoZ. foto Tonny Presser/het fotoburo

Een leerlingelf krijgt les in de elfendans. Vrijdag moet hij de dans onder de knie hebben. Dan begint ElfenBoZ. foto Tonny Presser/het fotoburo

BERGEN OP ZOOM - Meestal lezen we er alleen over in sprookjes of zien we ze in sciencefictionfilms.
Binnenkort komen ze echter ook tot leven in de binnenstad van Bergen op Zoom: elfen. Dit gebeurt allemaal tijdens ElfenBoZ, in het weekend van 16 tot en met 18 december, een initiatief van ondernemersvereniging Sterck StaBoz, die een gezellig decemberfeestje voor ogen heeft.

De voorbereidingen zijn gisteren gestart. Zo was er een spoedcursus voor beginnende en lerende elfen. Zij kregen uitleg over de taken die een elf heeft en ze kregen de regels mee waaraan elke elf zich dient te houden. Zo weet een elf altijd waar er drank te vinden is, maar zal een elf zelf nooit drinken waar een mens dit kan zien. Een elf helpt, steunt, zorgt voor vermaak en wijst mensen de weg.

Volgens opperelf Mireille Hoetelmans, tevens voorzitster van Sterck StaBoZ, is een elf er om het leven van de mens te vergemakkelijken: "Wij elfen zijn er om het de bezoekers van het ElfenBoZ naar hun zin te maken. Wij helpen ze met boodschappen inpakken, we dansen voor ze en wijzen ze de weg als ze verdwaald zijn."

De beginnende elfen, met groene jas, rode broek en zwarte puntlaarsjes, kregen daarom ook nog een spoedcursus hoe ze dit alles moeten aanpakken. Elfen die studeren aan de Hotelschool van het Zoomvlietcollege in Bergen op Zoom leerden de jonge elfen dansen, inpakken en hoe ze mensen kunnen helpen. Opmerkelijk was dat de plankenkoorts bij de beginnende elfen werd weggenomen op het moment dat de elfendans aan bod kwam. Al zingend en springend leerden de jeugdige elfen al snel de kneepjes van het vak.

Hulpelf Jip Muller, een 18-jarige student Toerisme aan de Hotelschool van het Zoomvlietcollege in Bergen op Zoom, kijkt met spanning uit naar volgende week: "Het ElfenBoZ is een groots en uniek project. Aan zoiets doe je maar één keer in je leven mee. Ik hoop dat we het de mensen naar de zin kunnen maken."

De aftrap van het ElfenBoZ is op vrijdag 16 december om 16.00 uur op de Grote Markt in Bergen op Zoom. Michael Boogerd en Darya Nucci geven een speciaal voor het ElfenBoZ ingestudeerde show op de ijsbaan, die op 17.00 uur opengaat voor het publiek. Verder zijn er gedurende het weekend optredens op verschillende podia in de stad. Dries Roelvink sluit ElfenBoz zondagmiddag om 17.00 uur af met een optreden op de Grote Markt.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Iedereen mag zijn / haar mening geven uiteraard. Dan is het taak deze mensen te overtuigen dat in deze zware economische tijden het van groot belang is dat er initiatieven zoals deze zijn. Je stad op de kaart zetten. Stadsgenoten weer in verbinding brengen met elkaar. Een lach een helpende hand een klein gebaar van je bent gewenst en we zien jou ook staan. Volgens mij is daar niks mis mee
'yes and' Elf - 14-12-2011 | 01:15
Beste Lucia, wat jammer voor je dat je niet van decembervrolijkheid houdt. Misschien toch eens proberen en komen kijken? Wie weet vind je het wel harstikke leuk...
Elfje - 12-12-2011 | 13:20
Als ze in Berrege maar pakkies aan kunnen trekken! ik heb last van plaatsvervangende schaamte! als ik wil winkelen hoef ik geen poppenkast
Lucia - 11-12-2011 | 21:53
a.blok. Wat een gezeur vooraf. lever pas commentaar achteraf. Pas dan heb je recht daarop, nu oordeel je echt te snel.
Lex - 10-12-2011 | 18:28
Beste a.blok, ik heb een advies. Lekker thuisblijven!
Dubbeltje - 10-12-2011 | 18:04

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Bergen moet hondenwachters aanstellen in strijd tegen poep op de stoep.

Laatste nieuws Dichtbij