Vrijspraak in oude moordzaak Tinka van Rooij

  maandag 18 juli 2011 | 10:17 | Laatst bijgewerkt op: maandag 18 juli 2011 | 11:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft de 47-jarige Betty B. uit Oosterhout maandag vrijgesproken van het medeplegen van de geruchtmakende moord op Tinka van Rooij in 2004. Eerder werd ze nog veroordeeld tot zes jaar celstraf, de straf die justitie ook deze keer had geëist.

De zaak van Betty B. kent een lange voorgeschiedenis. De rechtbank in Breda en het hof in Den Bosch spraken haar vrij. Justitie ging in cassatie en de zaak belandde bij het hof in Arnhem dat haar veroordeelde. De Hoge Raad heropende de zaak vorig jaar opnieuw wegens twijfel over haar kennis over de moord en haar betrokkenheid bij het wegmaken van het lijk.

Van Rooij werd vermoord toen zij uit de wiethandel wilde stappen. Haar lichaam werd in landbouwplastic verpakt en met kettingen verzwaard en vervolgens in het water van de Biesbosch gegooid. Daar is het later gevonden. Betty B. zegt dat ze van een medeverdachte heeft gehoord dat hij van Tinka af wilde maar dat ze dat niet serieus nam.

De medeverdachten zeggen dat niemand haar van tevoren heeft Geïnformeerd. Op basis van die verklaringen komt het hof in Den Haag tot een vrijspraak. De Oosterhoutse heeft in totaal ruim meer dan 2,5 jaar in voorarrest gezeten. Ze is sinds januari van dit jaar weer op vrije voeten.

Haar advocaat Adam Doesburg liet maandag weten dat als de vrijspraak definitief is, er vanwege de aandacht voor de zaak een hogere dan de standaardvergoeding zal worden gevraagd. Het Openbaar Ministerie bekijkt of in het arrest aanknopingspunten voor cassatie zijn, zei een woordvoerster desgevraagd.

Drie andere verdachten, onder wie de ex-partner en een broer van Betty B., werden eerder veroordeeld tot celstraffen van 12, 15 en 18 jaar.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Is Betty B niet het kopstuk vd bende en zwijgen de andere daarvoor...
kees - 19-07-2011 | 09:53
2,5 jaar voorarrest lijkt mij meer dan voldoende in een zaak waar geen overduidelijk bewijs is.
Corné - 18-07-2011 | 20:48
@ti's wa Wie zonder zonde is werpe de eerste steen!Ben je heilig, ok dan mag je reactie:)
Tinka was geen moordenares en bedoel je nou te zeggen dat als je in de wiet zit het je eigen schuld is?Staat er buiten wat zij deed, er zitten zeker risico's aan, maar is het dan goed daarom vermoord te worden?Zou lekker worden hier.
Mieke - 18-07-2011 | 18:24
Er staat duidelijk in het artikel, dat het hof Betty B. heeft vrijgesproken op basis van de verklaringen van de medeverdachten!
Deze 'medeverdachten' zijn inmiddels veroordeeld en zitten nu een gevangenisstraf voor moord uit.

Het hof neemt dus klakkeloos verklaringen aan van zware criminelen! Moordenaars, waarvan één de broer is van Betty B. en de ander de ex.
Tuig, dat weg wilde komen met een brute moord op een weerloze vrouw en haar lichaam dumpte, in de hoop, dat ze nooit meer zou worden teruggevonden!

En het hof vind de verklaringen van deze griezels doorslaggevend om Betty B. in vrijheid te stellen??? Dit is een grote schande en onacceptabel!

Ik kan heel goed begrijpen dat mensen vraagtekens achter deze vrijspraak zetten!



Diana - 18-07-2011 | 15:48
@bb, reageer ajb niet zo primair.
Je mening geven is wat anders dan mensen beschuldigen zonder bewijzen.
Sowieso niet al te snugger om dingen te roepen over een zaak als je je er niet flink in verdiept hebt. Daar hebben we het OM en rechters voor om dat te doen.
Pjotr - 18-07-2011 | 14:51

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.





De leeftijdsgrens voor alcohol moet naar 18 jaar.