KOKSIJDE - Bijgaande foto is in 2009 geschoten in Hoogerheide. Zo ziet een WK met 30.000 toeschouwers er dus uit voor een renner.
Zondag verdringen zich in de duinen van Koksijde naar schatting 50.000 mensen rond het parcours waarop mensen als Niels Albert, Kevin Pauwels, Sven Nys en Daphny van den Brand een droom willen verwezenlijken.
Kaartverkoop
Geschrokken door alle belangstelling voor de WK-tickets besloot de organisatie vandaag te stoppen met de verkoop van kaartjes voor zondag. “Hoeveel mensen er zondag precies zullen zijn weten we niet, maar we willen met deze ’stop’ voorkomen dat de mensen zich zondag opeeen gepakt voelen als haringen in een ton. Gaan we nog meer kaarten verkopen, dan ziet niemand nog iets”, liet een woordvoerster weten.
Pers
Enkele kilometers verderop zaten de leden van de Belgische ploeg in Hotel Hof ter Duinen bijeen voor hun traditionale persontbijt. Het is de bekende rituele dans langs renners die moeten vertellen hoe het WK volgens hen gaat verlopen, hoe ze zich voelen, voor wie ze het meest bang zijn en graag ze willen winnen. De meer ervaren crossers op hun beurt spelen het spel gewiekst mee, door de druk vooral bij de anderen te leggen. “Ik denk dat Kevin Pauwels recht heeft op de titel”, zegt Nys in de lens van de vijfde tv-camera die deze ochtend op hem gericht wordt.
Niels Albert weet dat door zijn polsblessure, zijn mindere seizoen en zijn onopvallende resultaat in de laatste wereldbekerwedstrijd van afgelopen zondag, de aandacht voor hem toch al aardig afgeleid is. Gezeten in een tweezitsbankje laat hij olijk weten dat hij het betere vakantiegevoel heeft in Koksijde. “Lekker eten, goed hotel, mooi weer ook.”
Nerveus
Sven Nys hoort de uitspraak even later lachend aan. Als alle cameraploegen klaar zijn met hun geijkte vragen, kijkt hij terug op de jaren dat de sfeer heel anders was binnen de Belgische ploeg. “In de dagen voor het WK van Monopoli (2003) had ik bepaald geen vakantiegevoel.” De Vlamingen maakten elkaar in hun onderlinge koude oorlog zo nerveus, dat Nys het hotel letterlijk uitvluchtte. “Het had te maken met de karakters van de renners van toen. Mario de Clercq en Bart Wellens waren heel andere types, dan de jongens van nu. Ook zaten we toen bijeen bij zes topfavorieten. Nu zijn er dat nog maar drie.”
Alles is rustig nu in het hotel van de Belgen. “Pas op, maar ik rijd zondag wel voor mijn eigen kansen”, verduidelijkt Albert. ‘Hij heeft groot gelijk’, zegt Nys. ‘Maar het verschil is dat we elkaar nu voor de cross in ieder geval met rust laten.’
Met die rust zal het zondag in alle opzichten gedaan zijn. Niels Albert gaat zijn zondag in de duinen doorbrengen met 50.000 landgenoten. Benieuwd wat dat doet met zijn vakantiegevoel.






















