Kamp wil meer druk op werklozen

  zondag 08 januari 2012 | 12:45 | Laatst bijgewerkt op: zondag 08 januari 2012 | 12:55

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: ANP

Foto: ANP

DEN HAAG - Minister Henk Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil de druk opvoeren op mensen met een uitkering die wel zouden kunnen werken. Dat zei hij in het tv-programma Buitenhof.

"Als je kunt werken, is het een individuele plicht om je in te spannen een baan te vinden", zegt Kamp. De minister wil desnoods de uitkering stoppen van mensen die zich aan die plicht onttrekken.

Momenteel hebben 1,4 miljoen mensen in Nederland volgens Kamp een uitkering. "Veel van die mensen krijgen die steun ook niet voor niets. Die kunnen ook echt niet werken. Maar een half miljoen van die mensen kunnen gewoon aan de slag", aldus Kamp.

De minister vindt dan ook dat uitkeringsgerechtigden iedere baan moeten accepteren die ze aangeboden krijgen.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
VVD minister Henk Kamp is voornemens Nederlandse werklozen hun uitkering af
te nemen, als ze niet beter hun best doen betaald werk te vinden. Blijkbaar
vindt deze minister dat een half miljoen Nederlandse werklozen niet hun best
doen betaald werk te vinden.
Met het lezen van dit artikel moet ik denken aan mijn eigen
werkloosheidperiode en aan het recente artikel over
provincie Overijssel ex-gedeputeerde Job Klaasen.

Wegens faillissement van mijn werkgever raakte ik in de WW. Honderden
sollicitatiebrieven geschreven en telefoontjes gepleegd, via radio Oost om
werk gevraagd.
Het maakte niet uit wat ik moest doen. Financieel had ik één eis, het loon
behoort marktconform te zijn. Het resultaat van alle inspanningen gedurende
de WW jaren was nul komma niks.
Vrijwilligerswerk mocht ik alleen maar op straffe van het vervallen van de
WW uitkering doen.
De heer Klaasen moest in april 2011 - wegens het rommelen met zijn CV - als
VVD gedeputeerde terugtreden. De heer Klaasen heeft thans recht op een riant
wachtgeld gedurende een ik weet niet hoe lange periode. Volgens genoemd
artikel is de heer Klaasen goed geluimd, maar zit hij nog steeds thuis. “Ik
heb tijd nodig om mijn mind op te maken. Dat gaat niet van de ene op de
andere dag”.
Is minister Kamp voornemens alle personen die gebruik maken van een
wachtgeldregeling - zoals de heer Klaasen - ook de wacht aan te zeggen, op
een fatsoenlijke wijze de druk op de wachtgeldgebruikers op te voeren en te
dwingen dezelfde baan te accepteren die Oost-Europeanen aantrekken?
Kennelijk gelden voor wachtgeldgebruikers, zoals ex-gedeputeerden, andere
regels en mogen betreffende personen minder hun best doen betaald werk te
vinden dan de uitkeringsgerechtigden waar minister Kamp de dwingende
maatregelen in het vooruitzicht stelt.
Minister Kamp vorig jaar december middels een fax het voorstel gedaan de
huidige wachtgeldregeling te moderniseren en uit te voeren conform de
geldende WW-regeling.

Vanaf 2 januari 2007 ben ik als zelfstandig ondernemer op
financieel-juridisch gebied voor mij zelf begonnen.
Met de verrekening van de WW uitkering heb ik thans - en met mij duizenden
vergelijkbare startende ondernemers - met onvolledige WW wet- en
regelgeving te maken.
September en december vorig jaar heb ik minister Henk Kamp een fax gestuurd
met het verzoek betreffende onvolledigheid via een noodwet te repareren.
Op beide faxen wordt niet door het ministerie van Sociale zaken en
Werkgelegenheid of door de heer Kamp gereageerd, een ontvangstbevestiging
kan er zelfs nog niet af.
FATSOEN MOET JE DOEN is een slogan die door mij en ook door minister Kamp
wordt omarmd.
Kennelijk kent minister Kamp en zijn ministerie niet de betekenis van het
woord fatsoen en willen ambtenaren de wachtgeldregeling ongewijzigd
behouden.
Albert Schuurnman - 10-01-2012 | 16:55
@ Piet - 08-01-2012 | 19:22: "Zolang Polen en binnenkort de Roemenen en de Bulgaren massaal voor 4 euro per uur aan het werk gaan en Kamp weigert de werkgevers aan te pakken heeft meneer geen schijn van kans.

Het gaat Kamp VVD, het CDA en de PVV natuurlijk ook niet om die 500.000 mensen aan het werk te krijgen maar om de WW af te schaffen en de uitkeringen substantieel te verlagen.

De agenda van dit kabinet is de Europese nivellering, die Nederland een procentje of 40 welvaart gaat kost, en waar je merkwaardig genoeg niemand in de Tweede Kamer over hoort.

Anders zou Kamp de EU arbeidsmigratie wel ter discussie stellen en de werkgevers fors aanpakken."

Piet heeft in deze zijn ogen als één van de weinigen helemaal open, de rest trapt in de valse rechtse propaganda om het eigen gewin en gegraai in stand te kunnen houden... Met Vriendelijke Groet,
Theo Stam, Middelburg - 09-01-2012 | 19:00
Jammer dat mijnheer Kamp zo weinig inlevingsvermogen heeft, Nederland wilde toch in de EU met alle consequenties van dien, dus ook vrij verkeer van arbeidskrachten. Dat de arbeidsmarkt stokt is een gevolg van economische teruggang. Maar dan moet u de werkzoekenden niet verwijten dat ze niet willen, ik heb bijna 34 jaar voor Sociale Zaken op arbeidsbureau en alle navolgers gewerkt, en neemt u van mij aan mijnheer Kamp dat het voor de goedwillenden niet gemakkelijk is om een vaste baan dan wel een tijdelijke baan te vinden. Hoe kan je concurreren met iemand uit het Oostblok die voor minder werkt dan de CAO oplegt. Dat er mensen uit het Oostblok in de zorg werken lijkt me vreemd.
Ik wil graag met mijnheer Kamp de dialoog aan, er zouden nog wel eens verrassende oplossingen voor hem uit kunnen komen, in ieder geval praktische oplossingen.
Egbert van Faassen - 09-01-2012 | 16:06
Het nadeel van de mensen die minister zijn of in de tweede kamer zitten is dat ze weinig tot niets van het ECHTE LEVEN weten. Ik heb vanaf mijn 17de altijd gewerkt, ook als alleenstaande moeder van 4 kinderen, terwijl ik financieel meer zou hebben gehad als ik juist niet zou werken. Na 1,5 jr in de ww te hebben gezeten is mijn inkomen nu nul. Ik solliciteer al 1,5 jaar paar keer per week maar je bent gauw te oud. Als ze nu beginnen met niet de polen hier aan het werk te zetten zou er ook meer werk zijn voor de gewone nederlandse burger.
spijker - 09-01-2012 | 14:32
Wat een sukkel die Henk kamp.
WERKLOOS betekent, zonder werk. Niemand beweert dat het betekent dat je niet kunt of wilt werken.
Ophouden met deze mensen nog een trap na te geven, ze hebben het financieel al moeilijk genoeg! Je moet banen creeren ! Niet je frustraties botvieren op de bevolkingsgroep waar het om gaat.
Jantje - 09-01-2012 | 11:39

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.





De leeftijdsgrens voor alcohol moet naar 18 jaar.