'CO-vergiftiging is noodlottig ongeval'

  vrijdag 06 januari 2012 | 17:50 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 06 januari 2012 | 20:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: ANP

Foto: ANP

HUIZEN - Het incident met vrijgekomen koolmonoxide waarbij donderdagavond in Huizen twee meisjes om het leven kwamen, is volgens de politie "een noodlottig ongeval door een samenloop van natuurlijke factoren". Dat heeft de politie vrijdag bekendgemaakt na onderzoek in de woning.

Volgens de politie werd de afvoer van de geiser door de harde wind afgesloten waardoor de koolmonoxide door de ontstane druk naar binnen is geslagen.

Geiser
Via een open kanaal heeft het gas zich vervolgens in de badkamer verspreid waar de drie meisjes zich bevonden. De gasgeiser functioneerde volgens het politieonderzoek naar behoren en was kort geleden nagekeken.

Het derde meisje ligt in het ziekenhuis en maakt het naar omstandigheden goed.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Toen ik dit las gingen de rillingen over me heen. Normaal reageer ik niet op artikelen of forums maar nu wel. Zelf heb ik ook kinderen in die leeftijd. Ik wens de families heel veel sterkte toe.

Ik werk al 25 jaar in de installatie techniek en service, 15 jaar geleden heb ik ook onderhoud en inspecties gedaan aan gastoestellen. Vaak hing in de jaren 30 woningen een badgeiser die alleen was beveiligd op de hoofdbrander, hier zat geen TTB beveiliging op die bij terugstromen van de rookgassen de geiser uitschakelt.

Deze mensen zijn zeker bewust van veiligheid omdat een CO melder is geplaatst.
Daarom kan ik eigenlijk niet begrijpen waarom geen nieuw toestel is geplaatst.
Misschien zijn de bewoners hierover wel geïnformeerd.

Ik zag en zie het als mijn taak om de bewoners te informeren over de mogelijke gevaren van een dergelijk toestel. Met mijn reactie hoop ik dat onderhoudsmonteur de bewoners hierover meer informeren, vanuit het bedrijf kan dan bij de onderhoudsrapportage een advies gegeven worden. Uit ervaring weet ik dat gebruikers vaak niet goed geïnformeerd worden.

A.v.Nistelrooij Vught
A.v.Nistelrooij - 07-01-2012 | 22:46
Allereerst mijn oprechte deelneming betreffende dit noodlottig ongeval.

Beste mensen,

Voordat er conclusies worden getrokken, vergeet niet dat er een periode is geweest dat er
alleen maar open toestellen werden geinstalleerd.

Dat het wel meer ontzettend hard waaide in ons land.
En dat ongevallen met gastoestellen altijd al voorkwamen is een feit.
Laat de zaken in de juiste context.

Er gelden al jaren lang strenge eisen m.b.t. het plaatsen van open gastoestellen en even voor de duidelijkeheid, dit kunnen afvoerloze toestellen zijn en toestellen met een afvoer naar buiten. Maar waarbij de verbrandingsruimte niet luchtdicht is afgesloten t.o.v. de leefomgeving.

Indien toestellen worden geinstalleerd waarbij de voorschriften niet of maar gedeeltelijk in acht worden genomen blijven risicogevallen.



Postma - 07-01-2012 | 13:08
Er is niets mis met die "warmwater-dingen". Het feit dat iedere idioot die dingen mag plaatsen en dus ook gaat lopen klooien met de afvoer van rookgassen, dát is onbegrijpelijk. Toestellen door beun de haas en particulieren laten plaatsen verboden maken en strengere opleidingseisen voor installateurs (want die maken er soms ook een zooitje van). Daarnaast een verplichting voor onderhoud aan gastoestellen. Dat helpt en we trekken gelijk een beroepsgroep (installateurs) weer boven water die door het gekloot van beun de haas en particulieren, die het allemaal zogenaamd wel zelf kunnen, nauwelijks nog het hoofd boven water kunnen houden.
zebridus - 07-01-2012 | 06:13
De betreffende woning is een jaren 30 woning. Hierin zit vast geen mechanisch ventilatiesysteem. Dit heeft er dus niets mee te maken. Een badgeizer met een horizontale uitmonding via de gevel zonder knik aan de buitenzijde kan door tegendruk/wind worden afgesloten. Verbrandingsgassen lopen dan terug.
Steven - 07-01-2012 | 00:59
Ik wens de nabestaande van de 2 meisjes heel veel sterkte ,en ook de ouders en het meisje wat deze ramp heeft overleeft wens ik ook heel veel sterkte voor hun is het vreselijk dat het bij hun thuis is gebeurt ,
An - 07-01-2012 | 00:25

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.





De leeftijdsgrens voor alcohol moet naar 18 jaar.