Economen voor afbouw aftrek hypotheekrente

  woensdag 22 februari 2012 | 19:55 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 22 februari 2012 | 20:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

AMSTERDAM - Een groep van 22 vooraanstaande economen stelt in een 'zesstappenplan' dat hervorming van de woningmarkt noodzakelijk is. Als belangrijkste maatregel zien zij de geleidelijke afbouw van de aftrek van hypotheekrente.

Intiatiefnemers zijn Lans Bovenberg van de Universiteit van Tilburg en Dirk Schoenmaker van de Duisenberg school of finance.

Tot dusver verzetten de regeringspartijen CDA en VVD zich tegen het afschaffen van de hypotheekrenteaftrek en dat geldt ook voor gedoogpartner PVV. Het plan is ondertekend door bekende economen als Arnoud Boot, Sweder van Wijnbergen en Herman Wijffels.

De economen wijzen erop dat „het huidige systeem van woningfinanciering” leidt tot overmatige hyptheekschuld van de huishoudens. Inmiddels zou 80 procent van de bevolking denken dat de aftrek sowieso minder wordt en daardoor zit volgens de economen nu de woningmarkt op slot.

Ze pleiten voor de afbouw van de aftrek van hypotheekrente in combinatie met maatregelen als het afschaffen van de overdrachtsbelasting, die betaald moet worden bij de aankoop van een huis, en het beperken van de hoogte van de hypotheekschuld.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Hoe corrupt zijn deze economen en hoe corrupt zijn onze politici?
Door welke bank en/of verzekering maatschappij worden ze betaald?
Er wordt met geen woord gesproken over de boeterente die je moet betalen als je extra op je hypotheek aflost.
Er wordt alleen maar gesproken over de vele miljoenen die uitstaan in aflossingsvrije hypotheken
Er wordt met geen woord gerept over het feit dat tegenover deze hypotheken vele miljoenen zouden staan in de vorm van belegginsreserves en/of pensioenreserves, indien de banken en verzekeringsmaatschappijen de Nederlandse samenleving niet hadden opgelicht met woekerpolissen en woekerhypotheken.
Ook politiek Nederland hoor je met geen woord over deze al jaren voort etterende criminele uitwassen van de banken en verzekeringsmaatschappijen.
Wat betalen de banken en verzekeringsmaatschappijen aan politici om hierover hun mond te houden en hierop vooral geen actie te ondernemen?
Henk - 23-02-2012 | 21:06
De hele financiële markt heeft het aan zichzelf te danken dat het zo'n grote puinhoop is geworden. Toen wij in de jaren 90 ons huis kochten kregen we allerlei mooie voorstellen voorgeschoteld waarbij vooral de nadruk lag op beleggen, aflossingsvrij en het profijt van die hypotheekrente aftrek. Alles werd maar gebaseerd op maximale hypotheek en minimale lasten. Als je dan aangeeft dat je na 30 jaar alles afgelost wilt hebben en je alleen geïnteresseerd bent in de bruto maandlasten en daar je hypotheek op wilt afstemmen dan was je in de ogen van de adviseur eigenlijk niet goed bezig. Wie is er dan gek... en nu de fouten nog maar weer eens lekker verhalen op de gewone man. Heren "financiële (top) adviseurs" richt een stichting op met al jullie foute collega's, stort daar maandelijks jullie bijdrage in en zorg dat het geld uit de stichting terecht komt bij de gewone man die door jullie is belazerd.
Andre T. - 23-02-2012 | 19:47
Onze topeconomen hebben wel een mooi plan bedacht , maar voor wie is deze bedoeld volgens mij zeker niet voor de stagnerende huizenmaarkt. Ja natuurlijk hebben we hypoteekschulden. Ikhoorde getallen van 600 mjd.Maar de laatste 20jaar hebben de banken evenveel spaarhypoteken verkocht met een geschatte waarde van 495 mjd. Als ik goed reke is dit een slordige 6.5 dzd per euro per inwoner , Nee dan is de staasschuld velemalen groter.
Ik vind dat de banken en andere geldverstrekkers deze elende mede hebben veroorzaakt, en waar zijn ze nu. Ik stel voor de hypoteekrente voor woningen 1 jaar op 3% te zetten en deze stapsgewijs in 5 jaar weer op de dan geldende rente te brengen . Ik denk dat de woningmarkt dan snel weer uit het slop komt, en de burger heeft weer meer te besteden ,Doordat de brute verkoop stopt ,en de snelle omzetten komen de anken vanzelf weer aan hun marges .
Johan Huisman - 23-02-2012 | 19:51
Tuurlijk, afschaffen hoor, de arbeider mag zeker in een hutje gaan wonen.
Maar ze zijn al bezig met die zgn aftrek, de eigenwoning forfait is dit jaar lekker verhoogd, dus je hebt al minder aftrek. DIt wordt ff niet gezegd door die zgn geleerden en De Stentor. Mensen lekker dom houden zeker.
En als je dus jaren geleden een huis hebt gekocht onder bepaalde voorwaarden, lekker de staatskas hebt gespekt met allerlij onzinnige belastingen dan zul je dat geld zeker wel niet terug krijgen???
De voorwaarden worden toch veranderd????
Maar ze doen maar, mijn inkomen is al niet meer toereikend om de vaste lasten te betalen, dus lekker in een hutje, kan De Staat mijn huis opeisen en er lekker buitenlanders indouwen, zijn ze gek op in dit land, eigen bevolking mag verrotten en de buitenlanders worden op een voetstuk geplaatst.
Ga door met het uitkleden van dit land, graaiers ga door, het gaat jullie echt lukken, nog ff doorzetten.
arbeider - 23-02-2012 | 12:34
Een zeer slecht plan. Zorg er eerst maar eens voor, dat de nederlanders allemaal weer een goed betaalde baan krijgen. Hebben ze dat, dan kunnen ze ook weer normaal een huis kopen en de genieten van het leven.
De prijzen van de huizen zijn de afgelopen jaren kunstmatig hoog gehouden, waardoor er
velen de dupe zijn geworden van de hoge kosten.
Het is toch te gek voor woorden om de vrije keuze van de mensen te beperken.
Je kunt mensen toch nooit dwingen.
Nogmaals de prijzen naar beneden bijstellen. En de hypotheektrente m.i.v. 2013
voor huizen boven € 450.000,-- af schaffen, dit scheelt ons eerlijke belastingbetalers
zeker € 5 miljard. En dat bedrag kan dan eventueel gebruikt worden om de lasten te verlagen.
Han, de Achterhoek - 23-02-2012 | 11:26

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.





De leeftijdsgrens voor alcohol moet naar 18 jaar.